AKU sekačka - prosím o pomoc s výběrem



host - 77.142 (?)
10.8.2017 15:41

Njn, musím si koupit nový brejle :-)

Takže co platí doopravdy: v tomto obchodě jsem koupila plnou verzi za 8.300. Levněji to asi nepůjde :-)

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
               
dorban - (6) - 64.137 (?), 10.8.2017 14:46

Nevím jestli to pomůže při posuzování (nejspíš moc ne), ale mohu dát alespoň foto s posekanou trávou...

tráva
tráva
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 77.142 (?), 10.8.2017 8:55

Dobrý den, mám podobně členitou zahradu ve svahu a osvědčila se mně Makita dlm380 (14 kg, 4 Ah, záběr 38 cm), momentálně se dá koupit v akci za 5500 kč (včetně nabíječky i baterií). Vy byste utáhl i větší typ Makita dlm431 (18,5 kg, 5Ah, záběr 43 cm), ta je teď v akci za 11.000.

Sekala jsem s ní několikrát značně přerostlou (2 týdny nesečenou) jetelotravní směs, což je pro sekačku větší námaha než tráva, a šlo to. Nechci říct v pohodě - musela jsem vysypávat koš po každých deseti metrech a nevyužívala jsem celý záběr sekačky - ale šlo. Troufnu si tvrdit, že ten větší typ by zvládl i 3 týdny nesečený trávník - záleží samozřejmě na počasí, na hustotě trávníku a zda tam máte opravdu jen trávu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 77.142 (?), 10.8.2017 9:06

Ještě bych snad dodala, že Makita vyrábí všechno myslitelné zahradní i pracovní aku nářadí (o většině těch výrobků ani netuším, k čemu se používají :-)  ), ale zatím od nich mám jen tu sekačku.

Nejvíc se mi na ní líbí, že i tu šíleně přerostlou biomasu posbírá do koše, jiné sekačky pouštěly půlku ven a musela jsem po sekání trávník ještě hrabat. Jak jsem se dočetla, je to dáno rafinovanou konstrukcí sekačky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 155.38 (?), 10.8.2017 9:35

Pokud by Makita stála včetně AKU 5500,- tak by to byla super cena. Nejlevnější jsem však našel za cca 7700,-.

Za 5500,- se dostane bez nabíječky a bez aku. Pokud jste našla za 5500,- komplet, tak napište kde.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 77.142 (?), 10.8.2017 11:52

Myslím si, že je za 5500 kč včetně nabíječky a baterií, protože já jsem ji takto vybavenou koupila za oněch 8.300 kč před slevou.

Ještě je teda možné že ji vykuchali a dali slevu :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 155.38 (?), 10.8.2017 12:03

Odkaz Vám sice nefunguje, ale výrobek jsem nakonec našel - kdybyste to rozklikla, tak je tam červeně zvýrazněno, že se jedná o dodávku bez nabíječky a bez baterií.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 77.142 (?), 10.8.2017 14:17

Tak v tom případě se omlouvám - opravdu ji vykuchali :-) a doporučuji např. zde nevykuchanou za 6.600 kč.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 155.38 (?), 10.8.2017 14:34

Stačil pohled 3 sec. a vidím, že je to opět bez nabíječky a bez baterie....

Verze "Z" je bez baterií a bez nabíječky vždy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 77.142 (?), 10.8.2017 15:41

Njn, musím si koupit nový brejle :-)

Takže co platí doopravdy: v tomto obchodě jsem koupila plnou verzi za 8.300. Levněji to asi nepůjde :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
dorban - (6) - 64.137 (?), 10.8.2017 14:40

Zdravím a děkuju moc za příspěvky.

Benzínovou sekačku jsme s manželkou víceméně zavrhli (údržba, hluk, zplodiny, a počítám že při skladování sekačky a kanystru bude benzín taky cítit. Separátní kůlnu nemáme).

Elektrická - musel bych vytáhnout elektřinu ven, což bych zvládnul. Ale - rozvody elektřiny jsou částečně z hliníku, jistič je 10A, pojistky jsme během těch pár dní vyhodili několikrát. Elektrická sekačka by do toho vnesla další zátěž.

a AKU bude mít problémy se vzrostlou trávou (i když dáma s Makitou vnesla trochu naděje :-)

Co teď bude nejmenší zlo. Pokud bychom z nezbytnosti pořídili benzínovou sekačku, kromě výše zmíněného by sekání zbylo jen na mě.

Elektrická - asi bychom museli koupit spíš slabší model - nebude pak zápasit se vzrostlou trávou podobně jako AKU? Ale je fakt, že elektrická sekačka se dá sehnat za pár korun a pokud by nevyhovovala, tak investovaná částka by mě mrzela podstatně míň než u AKU.

pokud bych šel do AKU tak bych pořizoval i další zahradní nářadí (minimálně pilu a vyžínač).

A ještě dotaz - nebude mít se vzrostlou trávou problémy jakákoliv rotační sekačka? Byť ty problémy budou měnší než u AKU. 

Neberte to prosím tak, že bych bral první dvě vaše odpovědi na lehkou váhu, ale skutečně se snažím najít nejvhodnější alternativu. Je mi zároveň jasné, že jasno bych měl teprve až bych si sám sekačky vyzkoušel, ale ne každý obchod má testovací plácek na sekání s 3 týdny starou trávou :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu8:34
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika