Příspěvky uživatele - 77.142

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Okrasny kontryhel?, 8.5.2018
Nejsou to náhodou dlužichy? 
Sekačka bez koše, 6.5.2018
Posekaná tráva se dá vždycky nějak využít, i kdyby se měla jenom usušit, spálit a popel použít jako hnojivo. Trávu používám na mulčování (kytky, stromky, jahody). Všichni ji vozí do střediska - to je turecký hospodářství :-)
Kvalita trávníku na zahradě, 6.5.2018
"V pořádku" je to, co se vám líbí, jinak žádná pravidla pro trávník neexistují :-) Někomu se líbí i trávník plný pampelišek či sedmikrásek. Znám paní, které se líbí úplně nizoučký, skoro dohola vydrbaný trávník, spíše holá zem. V tomto případě,... celý příspěvek >
Vertikutátor - dráty nebo nože, 15.3.2018
Na mech se hodí dráty. Vertikutace - prořezání trávníku je dobrá k tomu, že se zahustí trávník. Tráva s rozřezanými kořínky začne odnožovat.
Prežitie vianočného stomčeka v kvetináči, 17.12.2017
Všechny dva stromky z květináčů se mně podařilo přesadit a dále pěstovat, ale letos i nejsem jistá, zda jsem nenaletěla a nekoupila jen uříznutý vršek vzrostlého smrku zapíchnutý do hlíny :-) volný kmínek nevidět, lezou tomu z hlíny větvičky, je to... celý příspěvek >
Bříza, 13.12.2017
Když se projdete někde, kde rostou břízy, najdete v okolí malé semenáčky. Ty se dají snadno přesadit, nejsou-li starší než rok. A rostou velice rychle. Za další rok je z nich 1 - 1,5 m vysoký stromek.
Žluté skvrny v novém travniku, 9.12.2017
Co jsem si všimla, tak přes zimu mohou klidně zežloutnout celá stébla trávy a na jaře vyraší z kořenů nová :-)
Lidská moč jako dusíkaté hnojivo k ovocným stromům, 5.12.2017
Ohledně kolena vidím problém v tom, že by se patrně nejednalo o moje vlastní koleno, na rozdíl od moči :-) Močení na zahradě mi nepřijde jako nijak mimořádné vybočení z kulturních zvyklostí, pokud to nevidí náhodní kolemjdoucí :-) Otázka... celý příspěvek >
Lidská moč jako dusíkaté hnojivo k ovocným stromům, 5.12.2017
No těžko říct, totiž zdraví lidé zvrací dost často proto, že mají "zkažený žaludek" to jest, s jídlem se jim dostala do trávicího traktu nějaká infekce :-) Pak pravda ještě z opilosti, případně jízdy na kolotoči apod. :-) Zvracíte často, tak, aby... celý příspěvek >
Lidská moč jako dusíkaté hnojivo k ovocným stromům, 4.12.2017
Že by to byl zlatý důl se říct nedá, ale jako přídavek do kompostu, když je čuratel zrovna na zahradě, proč ne. Ostatně kompost vzniká z odpadu a ze zbytků, které samy o sobě nemají žádnou cenu, a jaký je z nich nakonec poklad. 
Lidská moč jako dusíkaté hnojivo k ovocným stromům, 4.12.2017
Lidská moč obsahuje cca 20 gramů močoviny na litr, koncentrace ale kolísá podle složení potravy (větší-menší příjem bilkovin) a příjmu tekutin, případně podle toho, zda se člověk hodně nebo málo potí apod. (Pro zdejší štítivce - pot má velmi podobné... celý příspěvek >
Jak hnojíte, či jak využíváte chemické ošetření na zahradě, 24.10.2017
Reaguji z jiné adresy - předtím 79.64. Proti tetanu bychom měli být všichni očkovaní, zejména my zahrádkáři. Původce tetanu může být totiž kdekoliv v půdě. Koliformní bakterie jsou sice ve všech výkalech, ale jde o patogenní kmeny přenosné na... celý příspěvek >
Blechy v ptačí budce, 13.10.2017
Ještě jedna možnost, u psů nepoužitelná, mě napadla - čmelíci Vám patrně nelezou po kůži, ale drží se v srsti :-) Takže ostříhat dohola, oholit vous a veškeré ochlupení, případně vydepilovat. Budete sice opět vypadat jako blbec, ale jen dočasně... celý příspěvek >
Blechy v ptačí budce, 13.10.2017
To budou spíš čmelíci než blechy. Čmelík je roztoč, blecha hmyz a na každého z těchto ektoparazitů účinkují jiné přípravky. Asi to bude vypadat jako sranda, ale myslím to vážně - zkuste si zajít na veterinu. Čmelíci se totiž často přenášejí na... celý příspěvek >
Rozchodnice růžová, vypěstování ze semen, 19.9.2017
Když chci něco vypěstovat ze semen, obvykle dám část semen přímo na stanoviště a z části zkouším předpěstovat v květináči.
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika