Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:
Ruční vrták nikdy víc, měl jsem udělán podobný na fotce, jen vodící čep nebyla špička, ale 5cm HSS vrták průměr cca 30mm stočený s osazením do trubky.Dva jsme se střídali a bylo to peklo na zemi.Na další plot jsem půjčil benzínový a díra byla během 20s v hliněném podloží, pokud se najede na kámen, je lepší do něj bouchnout sekáčem a rozdrtit ho, jinak menší vrták vytáhne.Nejlépe se osvědčil průměr 150mm.Půjčovné 500,-/den.Jednou jsem měl dolmar, jednou Oleomac, bylo to jedno.Jsou i dvouruční pro dvě osoby, ale u těchto průměrů je to jedno.Díry jsem měl naznačeny značkovacím sprejem a byla to jízda, při větším počtu děr jsem si dával po 10 dírách pauzičku na pití, kdyby to šlo hůře, je mít v zásobě střídače výhodou, ale pro jistotu jsem to zamlouval na den, ikdyž jsem s tím dělal jen několik desítek minut.Skoro jsem uvažoval o koupi, vyhlídnutý byl Schepach, ale těch 5-6tis. by se asi nezaplatilo, jednou to byl plot okolo pozemku, jednou ohraničení zahrádky, jednou patky pro Pergolu.Thuje jsme sazeli 3ks do metru, byly to brabant-rostou rychle, nevýhoda je každoroční zástřih květen/červen, nenechat je rozšířit, pak razantní zúžení se nemusí povést a místy budou holiny, ale to už musí být starší, aby to nastalo.Smaragdy působí zeleněji, rostou více kuželovitě, ale pomaleji a větší zásahy moc nesnesou, jsou hustší, ale na koncích, pokud se sáhne hlouběji, bude tam díra, proto máme brabanty, jsou prvních čtvrt století blbuvzdorné(to jako když se zanedbala několik let péče),pokud se zastřihují pravidelně, je to paráda.Zvolte si konečnou šíři+střihací uličku od plotu, doma máme výsadbu širokou 50-60 +ulička 60cm=120 od plotu.Až dosáhnou požadované výšky-pravidelně zkracovat, výšku thújí máme 1.5m, pak 0,5m svah za plotem k chodníku, ty se udržují parádně.Ze země se nechá bez štaflí tak 1.8m výšky v pohodě, boky do 220cm, ale výška se pak dělá nicmoc, pokud nemáte prodloužený plotostřih s kloubem.Nejmenší sazenice preferuji 1m, u brabantu co 1cm to 1kč 🤑
Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 15 a číslo 16.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika