Umírající fazole



host 
17.6.2005 18:23, zobrazeno: 10695x
Už několikátým rokem po sobě mi umře víc než polovina fazolí. Sice vyklíčí, ale má jen děložní lístky. Pravé listy jí vůbec nenarostou, následně odumře celá rostlina. Nevíte někdo, čím to může být způsobeno?
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 220.8 (?), 24.5.2007 19:32
Sežerou je plži a šneci
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 212.230 (?), 20.8.2007 21:07

Malé rostlinky fazolí mi letos zdecimovali mravenci. Listy mladých rostlin jim moc chutnaly.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18312) - 85.27 (?), 23.11.2007 11:53
Nevím o tom, že by u nás žili mravenci živící se fazolemi. Ty Vám nepochybně zlikvidovali jiní škudci. Taky bych se klonil k těm slimákům.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 215.26 (?), 6.7.2008 10:36

Přesně tak, malí slimáčci. Já měl letos stejný problém, jako v úvodním příspěvku. Fazole vyklíčily, vylezly a jen vykoukly první pravé lístky, byly fuč. Zbyly jen lístky děložní a jakýsi pahýlek nahoru. Ale ty rostlinky, co se jim podařilo první dny přežít a lístky stihly vyrůst, na ty si už nic netrouflo a rostly dál. Tak jsem na nic nečekal a místo pahýlů vysel hned nové fazole. Kupodivu druhá várka vydržela celá, velikostně vše dohnaly, takže máme teď celý záhon fazolí.

Slimáčky jsem tam teda nikdy fyzicky ožírat neviděl, ale když zůstalo na záhonku prkýnko a já ho za několik dní uklízel, byli tam pod ním mršky pěkně nalezlí. Takže to přičítám jim a jejich nočnímu ožeru.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Jarda H. - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (63) - 215.26 (?), 6.7.2008 10:37

Předchozí příspěvek - nebyl jsem přihlášen, tedy: Jarda H.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 16.190 (?), 11.2.2009 8:58

To spíš bude hniloba na klíčící rostlině, je to nejen na fazolích

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 126.186 (?), 7.5.2009 8:11

Taky mám potéže s fazolema, rostlinky krásně vzešly, ale ted, když jsou cca 10cm vysoké, tak začínaj žloutnout. Nevíte někdo čím to může být způsobeno?Díky

Hanka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 55.26 (?), 8.5.2009 14:19

Hani, upozorňuju, že je to střelba naslepo. Vyrýpni některou umírající rostlinku rýčkem, ale i s kořeny, pak to zkus prohlídnout, jestli tam není nějaká potvora, protože pokud fazole narostly už do takové výšky, zpravidla přežijí. Já jsem tak vloni zjistila u salátu nějakou housenku nebo to byl drátovec, už nevím, ale jak jsem ten povadlý salátek vytrhla, kořeny v čudu, uviděla jsem toho příživníka, jak se dekoval do země. Ještě mě napadlo - nepřemrzly? Přece jenom bylo poránu ještě chladno. Jinak mě nic nenapadá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika