Slimáci



host - 166.33 (?)
24.4.2009 22:55

Hubit, hubit, hubit!

Jinak vám ty potvory sežerou úplně všechno, třeba celý záhon čerstvě vysazených afrikánů spořádají za jednu noc! První rok jsem vstávala ve čtyři ráno a ještě po tmě v předklonu prohlížela celou zahradu a přesekávala je vejpůl(je to podle mě nejrychlejší a nejhumánější řešení).Byly jich stovky denně a vylézají taktéž za podmračeného a deštivého dne.

Dnes už také používám Vanish a mám pokoj. Jako indikátor slouží právě afrikány - vysévám jich vždy pár navíc a jakmile jsou okousané a oslizlé, sypu ho vedle záhonů. Také je odlákávám tím, že nechám mimo záhon pár zvadlých listů apod.

Lezou mi sem z jedné strany z neobdělávaného pole a z druhé strany z neudržované zahrady a jestli se ozve nějaký ochranář slimáků, aťse sem přijde za deště na tu invazi podívat!

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
sahawa - (4) - 203.126 (?), 26.7.2008 11:03, zobrazeno: 12626x

Můžete mi poradit jak na slimáky?je jich všude moc

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 180.74 (?), 28.7.2008 7:07

Především se podívat na místa, kde by slimáci mohli přes den vegetit. Na mojí zahrádce se skrývají pod rebarborou, pod kterou je tma a vlhko. Mně se osvědčil Vanish. Jsou to drobné modré válečky, které nasypu (trošičku, tak kávovou lžičku) na kraje záhonku, kudy by mohly ty mršky přilézt, třeba i na fólii, musí se dávat bacha, aby se přípravek nedotkl vysazených plodin. Zatím to funguje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 91.21 (?), 13.8.2008 20:21

Co dělají slimáci v luskové zelenině?To snad jsou škůdci ne?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 156.45 (?), 8.3.2009 1:27

Jsou to bestie, není snad rady ani pomoci, jak se jich definitivně zbavit. Slyšela jsem, že slimák portugalský /ten hnědyý/ dokonce vyhubil slimáka černého - českého. Snad pomůže letošní zima, která byla docela studená. Zdravím Jana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 185.138 (?), 8.3.2009 20:20

Tady určitě ne, uklízel jsem a byly to hromady. Sice těch malých, ale hodně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 156.45 (?), 27.3.2009 23:01

nééé

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 185.138 (?), 28.3.2009 15:37

Vy mi nevěříte? Dejte si pár nahnilých prkének na zahradu a uvidíte. Já měl papírové kartony, pěkně promoklé a to byla sbírka. Jak začnou rašit řebčíky, tak už přemýšlí, jak je překousnout a tak zničit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 206.41 (?), 28.3.2009 21:40

Zahrabte do zeme az po okraj sklenicky nebo plechovky aby tam slimaci mohly snadne vlezt a nalejte do nich asi tak do tretiny pivo strasne jim chutna, kdyz tam vlezou tak tam zustanou.Na predchozim vlakne se pise o mokrem kartonu a to taky pracuje, slimaci maji radi vlhko.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Zera - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (88) - 73.236 (?), 30.3.2009 9:18

Jenom bych chtěla připomenout, že ten Vanish není ten na prádlo nebo na koberce, jak to praktikuje moje tchyně, ale limacid-Vanish slug pellets-přpravek na hubení slimáků! Já ho sice nepoužívám, likviduju je sběrem.Někdy je to i 500 slimáků za večer.Zaleju je vařicí vodou a vrátím do kompostu.Pro toho, kdo nemá čas, jsou limacidy nejlepší řešení.Jen žádnou sůl a chemii která do zahrádky nepatří.Všechno pak sníte s tou zachráněnou zeleninou. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 166.33 (?), 24.4.2009 22:55

Hubit, hubit, hubit!

Jinak vám ty potvory sežerou úplně všechno, třeba celý záhon čerstvě vysazených afrikánů spořádají za jednu noc! První rok jsem vstávala ve čtyři ráno a ještě po tmě v předklonu prohlížela celou zahradu a přesekávala je vejpůl(je to podle mě nejrychlejší a nejhumánější řešení).Byly jich stovky denně a vylézají taktéž za podmračeného a deštivého dne.

Dnes už také používám Vanish a mám pokoj. Jako indikátor slouží právě afrikány - vysévám jich vždy pár navíc a jakmile jsou okousané a oslizlé, sypu ho vedle záhonů. Také je odlákávám tím, že nechám mimo záhon pár zvadlých listů apod.

Lezou mi sem z jedné strany z neobdělávaného pole a z druhé strany z neudržované zahrady a jestli se ozve nějaký ochranář slimáků, aťse sem přijde za deště na tu invazi podívat!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika