Pomoc při výběru hrachu



Stránky: 1,  2,  3   
host - 128.2 (?) 
22.2.2011 16:57, zobrazeno: 33500x

Dobrý den máme doma malou zahrádku a letos se poprvé chystéme zasadit hrách. Chtěl bych se zeptat jakou odrůdu by jste mi doporučili. Je to hlavně pro děti takže aby byl sladký ale i velký a bylo ho co možná nejvíce. Děkuji za odpověď

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 152.120 (?), 1.3.2011 10:31

Dobrý den, my máme dobré zkušenosti s kudrnáčem od sema. Je sladký, rodí celkem dlouho a příliš nepoléhá. Nebo pak Oskar, ten je raný. My většinou pěstujeme dva druhy, jeden ranný a druhý pozdnější.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 40.135 (?), 1.3.2011 12:13

Zdravím.

Na stránkách prodejců (např. Semo) je u každé odrůdy napsáno, jak rychle roste, kolik má výnos a podobně. Nastudujte. Je lepší postupný výsev nebo několik odrůd. Pro děti mají v sekci Mlsné jazýčky odrůdu Cezar. Já po x letech se Zázrakem z Kelvedonu letos vyzkouším několik dalších - mám tam tuším Oskara, Havla, Radovana a Radima.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 42.36 (?), 1.3.2011 14:34

Také doporučuji mrknout na stránky Sema, já osobně taky letos studovala a už mám objednané semena.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 191.35 (?), 1.3.2011 17:07

Já mám rád hrách cukrový - jedí se celé lusky. Například odrůda Ambrosia.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.15 (?), 1.3.2011 17:09

pídil jsem se po hrachu a nakonec jsem vybral Oskar a Radim-dle popisu a odolnosti i uzitkovosti..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 1.3.2011 18:28

Už více let objednávám různé odrůdy hrachů ze SEMO a musím říci, že jsem trochu rozpačitý. Ne, že by osivo nebylo kvalitní, ale všechny odrůdy mi přijdou - vzdor popisu na smržických stránkách - k nerozeznání. Žádný nelze pěstovat bez opory, žádný se nevyhne dřevnatění. Chci-li pozdější sklizeň, netřeba odrůdu s delší vegetační dobou, prostě vyseju později. Ať jsem hledal  nuance jak chtěl, přišly mi všechny kuličky stejně velké i chutnající . Tedy, mnohem větší chuťový rozdíl vidím u jedné odrůdy v různých fázích zralosti než mezi odrůdami navzájem.  Neumím říci, která odrůda se mi osvědčila víc než jiné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 128.2 (?), 1.3.2011 19:05

díky za odpovědi kouknu se na produkty firmy Semo a snad neco vyberu.b

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 147.173 (?), 2.3.2011 17:52

Při výsadbě hrachu mám stejné poznatky jako pan Vysloužil. Za ty roky jsem vyzkoušel všechny, i 6 druhů ročně. Jen závěrem, že je sklízím v ranné fázi zralosti, a chutnají skvěle všechny. Rozdíly jsem nepoznal

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 42.36 (?), 3.3.2011 9:14

Tak já měla loni dvě odrůdy, jeden byl cukrový a jeden dřeňový a tam se výsledek opravdu poznal, cukrový byl o moc sladší samozřejmě. Ale nevím, co to byly konkrétně za odrůdy. A letos zkouším také více odrůd, tak jsem zvědavá, jak to dopadne. Petra S.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika