Podpěra pro fazole



host - 52.38 (?)
14.4.2010 9:12
Já používám to "teepee", je to způsob, který je hodně vidět třeba na balkáně a v chudších zemích. Navíc to podle mě vypadá docela dobře(tak správně vidlácky a starobyle :-). Navíc pořizovací cena se blíží 0,-Kč narozdíl od různých "high-tech" kari sítí a podobných vedení. Stačí jen nasekat pár 2-3 m dlouhých klacků, zapíchat do kruhu, nahoře svázat a je hotovo. V jednoduchosti je krása... Majk
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
host - 52.38 (?), 14.4.2010 9:12
Já používám to "teepee", je to způsob, který je hodně vidět třeba na balkáně a v chudších zemích. Navíc to podle mě vypadá docela dobře(tak správně vidlácky a starobyle :-). Navíc pořizovací cena se blíží 0,-Kč narozdíl od různých "high-tech" kari sítí a podobných vedení. Stačí jen nasekat pár 2-3 m dlouhých klacků, zapíchat do kruhu, nahoře svázat a je hotovo. V jednoduchosti je krása... Majk
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Danny - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (195) - 176.71 (?), 14.4.2010 9:33

Díky za zkušenosti a nápady. Udělám teepeečka do řady, potřebuju totiž oddělit pohledově část zahrady. Ty tyčky - klacky do kruhu je taky dobrý nápad, já přemýšlela jen o třech, uvidíme. Už mám nachystané klacky u ošklivé zdi, fazole nasety, no když zmrznou, tak se nic neděje. Návštěvy se hódně diví , co je to za hrůza, ale jak to zaroste, bude to pěkné. Níklady "nula". Jen mě mrzí u této zdi i u těch teepeeček, že nedosáhnu větší výšky, brácha pěstuje fazole asi do čtyř metrů . Všechny zdravím D

Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 71.119 (?), 28.9.2011 14:31

Letos mám fazolový plot (zatím máme místo plotu jen betonové sloupky, tak jsem mezi ně dala tyče a propletla je proutím). Pnoucí fazole zaplnily prostor a není k nám od silnice vidět. Mám také kus kovové sítě do železobetonu (letos se po ní pne ačočka). Dobře se fazole pne po kukiřici, po čiroku, po slunečnici.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 0.106 (?), 17.1.2012 8:06

Raz som sa rozprávala s pestovateľom z južného Slovenska a ten mi prezradil, že ako oporu k vysokej fazuli používa kukuricu. Určite to tento rok vyskúšam. Škoda, že som sa ho nespýtala na to, či vysieva kukuricu a fazuľu naraz, alebo najskôr vysadí kukuricu a až násladne (možno keď má kukurica takých 10 cm) vyseje fazuľu. Nemáte niekto skúsenosti s takýmto pestovaním? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 5.149 (?), 17.1.2012 9:22

Pro základní informace si dejte na Seznamu "fazole tři sestry".

           Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 17.1.2012 9:31

Posledních asi 8 let praktikuju jednoduchý způsob okoukaný kdesi na Balkáně. Vyvrtám do záhonku otvor a do něj zasadím asi 4 metry vysokou smrkovou "pláňku" Na horním konci je přivázáno cca 8 provázků, které zakotvím asi 1,5m od paty stojky. Ke každému kotvícímu kolíku naseju 3-5 semen. Fazole se pnou po šikmých provázcích.  Na zimu stojku vytáhnu, provázky na ni namotám a uschovám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Michal. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (711) - 8.42 (?), 17.1.2012 9:37

Hezké teepee, ale trochu prostorově náročné, ne? Možná by to bylo lepší udělat mimo záhon a vytvořit jen menší kruhy kolem provázků

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika