Jaký máte hrášek?



Melisa - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (300) - 190.197 (?)
31.3.2016 17:01

Žere mu živiny. 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
Melisa - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (300) - 190.197 (?), 31.3.2016 17:01

Žere mu živiny. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 35.93 (?), 31.3.2016 17:17

To urcite nezere. Zahony mezi stromky jsou bezne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Qesham - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (126) - 183.190 (?), 1.4.2016 16:39

Určitě žere - a taky ho připraví o vláhu. Pokud např zasejete mrkev do zahrady mezi stromy a na pole tak ta ze zahrady je proti té polní poloviční.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3241) - 173.17 (?), 31.3.2016 13:44

Paní H.K. já jsem Vám chtěl jen naznačit, že hrách který si koupíte v samoobsluze je tzv. hrách k vylupování a není zdaleka tak chutný jako hrách dřeňový. Hrách k vylupování je určen k vaření kdežto z hrachu dřeňového nikdy neuděláte hrachovou kaši nebo polévku, protože se nerozvaří. Hrách na vylupování většinou zahrádkáři nepěstují ani semenářské firmy tento typ hrachu zahrádkářům moc nenabízejí (alespoň já jsem si toho nevšiml).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 252.4 (?), 31.3.2016 14:38
Předloni jsem měla ten za sámošky a poslední 2 roky ten z 5kg balení a 1sáček raného. Rozdíl jsme nepoznali. H.K.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.81 (?), 31.3.2016 20:22

Také běžně seju polní hrách. Žlutý i zelený. Seju ho na vícekrát, aby byly lusky delší dobu. A lusky mi chutnají. Možná by dřeňový byl lepší, ale nevím. Cenu pytlíčku dřeňového pokládám za zlodějnu stejně jako cenu hnojiv v drobném pro zahrádkáře. JG

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.81 (?), 31.3.2016 20:35

Ještě k typům hrachu. Jaké typy hrachu se vlastně používají k pěstování lusků na prodej a jaké pro konzervárenství a jaké pro mrazírenství? Docela mě mrzí, že to nevím. Pochybuji, z vlastní opakované zkušenosti, že z nich nepůjde udělat dobrá polévka. JG

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?), 31.3.2016 21:55

To záleží, jak tu polívku chcete dělat. Jestli z hrachu v mléčné zralosti, je to jedno. Jestli ze zralého, pak musíte použít hrách k vylupování = kulatozrnný. Ten se uvaří. Hrách dřeňový má v zralém stavu svraštělá semena a neuvaří se, obsahuje místo škrobu dextrin.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.81 (?), 31.3.2016 23:33

Nu, takže z nezralého hrachu vařit lze. Ano, mám také tuto zkušenost, z políčka, z konzervy i ze zmraženého pytlíku. Takže je to jedno. Hrách jím rád a hezkou řádku desetiletí. Suchý hrách nejraději napřed naklíčený (není vhodný při poruchách srážlivosti krve, vitamín K).
Hrách zralý. Mantra, že hrách, který je ve zralém stavu scvrklý, nejde uvařit. Vařil jsem, třeba pro zvířata, ryby, kdejaká semena. Asi všechny zemědělské plodiny. Celá, mačkaná, mletá. Tohle (hrách setý, dřeňový) by tedy byl úplně první semeno, které se neuvaří. Promiňte, ale to je blbost, co? Třeba má výrazně jinou chuť. Ale pochybuji. Blbosti už prostě všechny nemusím. Původ téhle blbosti vidím podobně jako železo a špenát, nezdravé vepřové, zdravé hovězí atd. On by si na vaření asi nikdo nekoupil za stejnou cenu (cca 15 Kč) půl kilo pytlík svrasklého vedle pěkného kulatého. Další důvod může být výnos. Může být prostě nižší a obtížnější sklizeň pro nestejné dozrávání. A tak je ho výhodnější prodat zahrádkářům. Za 15 Kč osivo na 1-2 m², to je za cca 100 000 Kč osivo na 1 ha záhonků. JG enlightened

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 228.179 (?), 1.4.2016 0:33
Také mi hrách neroste a mám úplně stejný problém, jak pán co psal výše.. Stromem to nebude, v dosahu 10m žádný na zahrádce nemám.. Přitom rajčata, papriky, okurky jsem měla na rozdáváni.. Myslela jsem, že možná hnojiv es ale maminka má taky stejný problém.. Zahrady cca 1,5km od sebe
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika