Fazole z hlízy



host - 42.67 (?) 
30.8.2023 19:15, zobrazeno: 1425x
Dobrý den, měla bych dotaz. V pařníku na jaře jsem našla v půdě dvě hlízy. Myslela jsem, že z nějakých kytek při přesazování. Chtěla jsem jim dát šanci a každou jsem dala do jednoho květináče a nechala v pařníku. Začaly se z nich doslova plazit rostlinky a ovíjet se kolem tyček u paprik. Aplikace na rostliny mi stále říkala, že se jedná o fazole. Nakonec jsem rostlinky vyndala ven a namotala u sloupků plotu. Opravdu se z nich vyklubal fazole. Ale ty hízy mi pořád nejdou z hlavy. Jsou ty fazole jedlé? Už někdo slyšel o fazolovych hlízách? Nikde na netu nemůžu nic najít. Květy jsou typicky červené a uvnitř fialové s černými skvrnami. Víte někdo?
Fazole
Fazole
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6492) - 9.142 (?), 30.8.2023 19:39

Zasadil jsem rozmarýnu, vyrostla mi lílie.. Opravdu jste nepožila nějakou omamnou látku?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 42.67 (?), 31.8.2023 7:10
Myslíte jako na sebe? Nebo na tu fazoli. Hlavně ani nevím, kde se mi to v pařníku vzalo. Možnosti jsou jen, že to bylo v hlíně, kterou jsem koupila v zahradnictví a nebo z mého kompostu. Na této fotce je ta hlíza v květináči vidět lépe. A takto vypadaly obě.
Fazolová hlíza
Fazolová hlíza
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3242) - 61.48 (?), 19.1.2024 22:26

Na webu Zahrada.online se teď probíraly velké fazole a Ivan z okénka tam přišel s tím, že popínavé fazole (Phasoeus coccineus) fazol šarlatový opravdu tvoří v zemi hlízu, která se dá vyrýt a uchovat pro výsadbu brzy na jaře.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 234.28 (?), 31.8.2023 7:16
Pane PP., vám se v životě nêco špatného stalo?...Někdo vám ublížil?... Anebo ubližuje?...Vaše příspěvky... v sobě nesou stopy vážného psychického inzultu... Je vaše jízlivost součástí vaší svérázné samopsychoterapie?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 81.144 (?), 30.8.2023 20:30
Tak velká fazole může připomínat hlízu, obzvláště když naboptná a začíná klíčit. Moc se v nich nevyznám, ale používají se i pro dekorace ty opravdu velkoplodé. Ale ty obří v polévce opravdu nemusím. Ovšem neplodí plody v půdě jako podzemnice olejná, ale na stoncích jako rajčata. Pokud je mi známo, tak fazole jsou těžce stravitelné a dají se bezpečně konzumovat až po tepelné úpravě tak jako většina hub. Biegler
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 63.233 (?), 31.8.2023 8:12

Pochopitelně je to fazol okřídlený nebo Goa fazol - Psophocarpus tetragonolobus.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 91.196 (?), 31.8.2023 8:10

Pěstuju keříčkové fazole, občas je na počátku růstu v řádku mezera, tu plním rostlinkami z okraje-spíš pro estetiku porostucheeky. Úsek mezi kořínky a stonkem mají podobně zesílený-holt přátelské symbiotické bakterieenlightened, SPCH.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?0:08
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika