Vlastní výroba nástrahy na slimáky



host - 6.7 (?)
13.7.2021 10:34

LED celovku, noznice a vyrazit v noci von. Prvy tyzden usmrtite aj stovky denne. Nechajte na mieste, co prilaka aj predatorov. Po case uz nebude skoro co... ich pocty poklesnu na desiatky neskor na priblizne desat, ale na zahrade sa to prejavi tak, ze vam nic nebudu ozierat. Moja skusenost je taka, ze musi byt extremny pocet slimakov, aby to odniesli rastlinky. Ide asi o statistiku. Vlastne rastlinky mozete chranit granulami, ale toto opatrenie samotne nestaci. Kazdy takyto "vyjazd" bude radove 20 minut pri velkych poctoch, neskor minuty. Zistite, kde sa vyskytuju aj po case najviac, identifikujete najblizsie tieniste miesto a hodite tam eko granule. Takto zlikvidujete dalsie. Po case nemate co robit a budete chodit na lov kazdy druhy, treti den a zacnu vam tie slimaky chybat. V tejto dobe nebudete pozorovat nejaku skodu v zahrade.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 204.6 (?), 12.7.2021 21:19, zobrazeno: 2711x

Dobrý den,

právě jsem dokončil po odpolední bouřce sběr slimáků - stmívá se. Nasbíral jsem rovné dvě kila, kdyby někdo prošel stejnou trasou po mě, nasbírá další tři. Situace je kritická - naše celkem velká zahrada je obklopena poli, takže i když se nám poctivým sběrem podařilo koncem června zredukovat množství slimáků na zahradě, po deštivém týdnu přišla nová, silnější vlna. Objevují se ve všech velikostech, přemnožují se už i šedí maxi slimáci (slimák největší, asi). Přes stovky hodin sběru v letošním roce, desítky litrů piva a dva kilogramy "ekologicky šetrných" granulí se podařilo zachránit možná jahody i díky přízni počasí. Zelí a květáky jsou po posledním týdnu na odpis, brambory vypadají jako po invazi mandelinek - ale žádnou tam nenajdete. Dýně a melouny zřejmě vykopu, Už se pustili i do cibule a rajčat. I vzhledem k úsilí vidím, že to stále nestačí. Potřebujeme pomoc - a nevím jakou. Předem říkám, že jsem vyzkoušel všechny rady a spolehlivost účinnosti při našem přemnožení je mizivá, včetně zmíněných drahých granulí, které podle mě buď neúčinkují vůbec, nebo možná účinkují s tak zpožděným efektem, že jich slimák spořádá hromadu, než se mu něco stane.

Jediné, co jsem dosud nikdy nezkoušel a dokonce o tom ani nenašel žádnou zmínku, je otrávená návnada na slimáky, jinými slovy "granule domácí výroby". Vyrobit cokoliv, co by jim chutnalo, není asi nejmenší problém, potíž je v tom, čím je zničit a neublížit ostatním. Nechci používat granule s formaldehydem - máme spoustu domácích zvířat a v sadu se pohybuje i velké množství ježků. Nezkoušeli jste nikdy nad čímkoliv přemýšlet?

Primárně mě samozřejmě napadá kofein, kterým by návnada mohla být napuštěná. Pokud ale kofein opravdu slimáky zničí - selský rozum se ptá: proč neexistuje žádný komerční přípravek - moluskocid, který by byl na bázi kofeinu?

Najde se vůbec nějaká potravina nebo plodina, která slimáka zlikviduje? Nevadí jim solanin z brambor, allicin z česneku. Capsaicin z paprik?

Jsem ochoten zkusit cokoliv.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 38.217 (?), 13.7.2021 0:12
Dobrý den mám podobný problém. Letos je jich strašně moc. Pivo s petkou je fakt dobré ale na to množství je to asi marný boj. Taky jsem sbíral a zkoušel granule... ale asi je, to marný. Další věc do které vkládám naději jsou Hlístice... Asi to zkusím. Kdyby měl někdo zkušenost bych rád za poznatky...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 204.6 (?), 13.7.2021 4:40

Kromě toho, že se mají používat na jaře a nejsou aktuálně v nabídce bych na svou plochu zahrady + sadu potřeboval tolik balení, že bych na to musel pustit celou svou měsíční výplatu. Bohužel další utopie...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 91.196 (?), 13.7.2021 5:27

Pokud pole napravo i nalevo a chuť si cosi napěstovat neutuchá, tak by řešením mohly být vyvýšené záhony, kdy pochozí plochy jsou vydlážděné. Ano, počáteční náklady jakési jsou-materiál, práce, ale výrazně se zmenší v budoucnuenlightened.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.142 (?), 13.7.2021 8:30

Smíchat otruby s drceným pevným lihem (metaldehyd, ne formaldehyd). Dávat malé hromádky na pevný podklad. Hlístice jsem zkoušel před lety, nijak výrazně nepomohly, akorát penězům z kapsy ven. Možná jsem použil špatný postup.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 6.7 (?), 13.7.2021 10:34

LED celovku, noznice a vyrazit v noci von. Prvy tyzden usmrtite aj stovky denne. Nechajte na mieste, co prilaka aj predatorov. Po case uz nebude skoro co... ich pocty poklesnu na desiatky neskor na priblizne desat, ale na zahrade sa to prejavi tak, ze vam nic nebudu ozierat. Moja skusenost je taka, ze musi byt extremny pocet slimakov, aby to odniesli rastlinky. Ide asi o statistiku. Vlastne rastlinky mozete chranit granulami, ale toto opatrenie samotne nestaci. Kazdy takyto "vyjazd" bude radove 20 minut pri velkych poctoch, neskor minuty. Zistite, kde sa vyskytuju aj po case najviac, identifikujete najblizsie tieniste miesto a hodite tam eko granule. Takto zlikvidujete dalsie. Po case nemate co robit a budete chodit na lov kazdy druhy, treti den a zacnu vam tie slimaky chybat. V tejto dobe nebudete pozorovat nejaku skodu v zahrade.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 204.6 (?), 13.7.2021 14:59

Věřte, že za poslední měsíc a půl se jedná o stovky hodin strávených sběrem a likvidací manuálně. Před dvěma týdny se zdálo, že počet klesl na únosou mez. Pak přišlo několik bouřek v těsném závěsu za sebou a vlhkost otevřela závory ; vypadá to, jako bychom na jaře nedělali nic.

Pokud by zničili část úrody, zvládl bych to. Bohužel likvidují 100%

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 248.73 (?), 13.7.2021 12:37

S hlísticemi mám stejnou zkušenost jako PP sad...  

Používám Ferramol + procházku s nůžkami...                          Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 138.96 (?), 13.7.2021 16:20
Mám tyč a na ní přidělany ostrou plechovou čepelí. Tím je presekavam, nechám lezet a další dny jsou na mrtvole kanibalove, které zase ničím preseknutim. A hlavně stále se kam trávu, aby byla nízká. Jirka
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 204.6 (?), 15.7.2021 18:09

Věřte, že pracuji stejně. Chodím poctivě každý večer likvidovat. Do konce června jsem např. záhon zelí držel pod kontrolou. Pak přišly četné bouřky a přeháňky, prakticky nepřetržitě vlhká půda a otevřela se slimáčí dálnice...  Rané zelí je prožrané až na košťál, to aspoň dostanou slepice. Pozdní zelí už žádnou hlávku nevytvoří.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika