Pekingské zelí a dřepčíci



host - 232.120 (?)
18.5.2020 5:38

Pane Vladimíre.Děkuji Vám za odpověď a určitě to zkusím.Jako experiment to pro mě bude další zahrádkářská zkušenost.I když to nepatří zrovna sem-kdybych na letošek nevysel semínka z kupovaných kápií z marketů, tak bych na tom z paprikama byl velice bídně.Tyto vzešly takřka výborně a ty 3-4 leté ze sáčků originál už na tom byly velmi bídně.J a Olí :-)

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
host - 232.120 (?), 18.5.2020 5:38

Pane Vladimíre.Děkuji Vám za odpověď a určitě to zkusím.Jako experiment to pro mě bude další zahrádkářská zkušenost.I když to nepatří zrovna sem-kdybych na letošek nevysel semínka z kupovaných kápií z marketů, tak bych na tom z paprikama byl velice bídně.Tyto vzešly takřka výborně a ty 3-4 leté ze sáčků originál už na tom byly velmi bídně.J a Olí :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1749) - 168.103 (?), 18.5.2020 11:22

se semeny paprik mám stejnou zkušenost. a je mnoho dalších rostlin, u kterých si nechám uzrát semena a dál je vysévám, např. cibuli, kadeřavou petržel, kopr, fazole, aksamitník, cinie. Ale u pekingského zelí to ani nezkouším. Listy pek. zelí, zvláště ty okrajové, jsou pokryty jemnými malými ostny, které vadí při syrové konzumaci. Vyšlechtěné hybridy touto nepříjemností ale netrpí. I proto je lepší pěstovat zelí z hybridního osiva. A jak napsal p. Vladimír, klíčení semen zelí je opravdu stoprocentní. Takže těch pár desítek semen v sáčku opravdu postačí k bohaté sklizni. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 61.116 (?), 18.5.2020 16:34

Jestli se v blízkém okolí pěstuje řepka, může Vám po opylení příští rok z těch semen vyrůst opravdu něco zajímavého, třeba přísada do benzinu. smileysmiley  Ona řepka je stejně jako pekingské zelí z rodu Brssica, v němž se druhy docela dobře mezi sebou kříží.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 232.120 (?), 21.5.2020 5:03

Tak ta řepka mi nehrozí, děkuji i za sdělení této skutečnosti a potenciální,,hrozby" :-) J a Olí

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika