Mangold



Dana22 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (325) - 157.25 (?)
15.11.2014 11:08

Nevíte jak dlouho venku vydrží mangold? Vydrží mrazy?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 7.4.2014 15:30

Možná je to proto, že já špenát - ani ten klasický - za nějakou extra laskominu nepovažuju, abych plně ocenil jeho pravou a nezaměnitelnou chuť. Chutná mi v lasaních, v česnekové roládě s nivou, v pirohách k houbové omáčce, v těstovinách s kuřecím masem.  A tam hlavní chutě pocházejí odjinud.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Dana22 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (325) - 157.25 (?), 15.11.2014 11:08

Nevíte jak dlouho venku vydrží mangold? Vydrží mrazy?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 232.120 (?), 25.11.2014 5:45

My jsme si vždy udělali několik vln sklizní, ale postupem času jsme usoudili, že se to ani při tepelné úpravě nedochutí tak, aby se to rovnalo špenátu.V roce 2015 už jsme rozhodnuti ho nepěstovat.Myslím, že lehce okolo nuly vydrží, ale víc asi né.J a Olí

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
ivan z okénka - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (800) - 184.133 (?), 25.11.2014 7:38

     Pro Dana22: vydrží zhruba -5 °C. Při opakování mrazíků se na něm začnou objevovat poškození nejspíše od bakterióz. Velmi dobře drží i v bedně ve sklepě, vyrýpnutý, přesazený - i ve tmě. Sluší mu i studený skleník a eventuální překrytí silnější netkanou textilií (ta pomůže trochu i venku, alespoň do doby než zem prochladne k 0 °C. K chuti: je v chuti jiný než špenát setý, lebedy, merlíky, kopřivy. Možná se liší i jednotlivé odrůdy špenátu. Proč hledat shodu tam, kde je nabídka pestrosti - stejně jako u sortimentu druhu a odrůd ovoce.   

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Dana22 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (325) - 83.225 (?), 25.11.2014 18:24

Děkuji. Já jsem si mezitím našla, že je to trvalka, když se uřízne 5 cm nad zemí, měl by na jaře zase obrazit.

Souhlasím s Vámi. Vůbec ho se špenátem neporovnávám. Kdo chce špenát, ať ho nehledá v mangoldu. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
ivan z okénka - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (800) - 184.133 (?), 26.11.2014 8:25

Mangold je dvouletá rostlina. první rok vytváří listovou růžici, druhý rok kvete. Když květenství vyříznete jak se objeví, nejspíše poroste dál, ale ty jemné a š´tavnaté listy už nejspíše dávat nebude. na řapíky nebo listy se pěstuje jako jednoletá kultura. Nebylo to v nějaké knize, kterou přeložili z angličtiny nebo němčiny?  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 38.3 (?), 30.9.2015 21:19

Za mě má mangold obrovské plus, pač vydržel letošní subtropické léto téměř bez zálivky a vlastně jsem ho měl před pár lety pod textilií i přes celou zimu, parádně obráží. Samotný mě moc nebere, nejsem králík, ale přítelka ho rozmixuje do polévek, kde se dá snadno ochutit a nutričně je bezkonkurenční, kam se hrabe špenát.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika