Kopr roste až teď



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
               
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.136 (?) 
4.11.2015 23:25

Semínka mají specificky jinou chuť i vůni. Je to asi takový rozdíl (obrazně) jako kdyby jste užil místo kmínu koriandr. Jak asi Vaše zkušenost napovídá, radši dáváte do okurek stonky bez květenství, protože přezrálé květenství má úplně jinou chuť než "poupátkové" květenství (nebo květenství alespoň bez odrhnutých semínek).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
      
host - 225.88 (?), 5.11.2015 5:41

... Pokud ovšem semínka v těžší nebo hlinité půdě vysejete do rýhy a přihrnete, semínka zůstanou spát do doby, než je okopávkou vynesete na povrch. Takže příště si sice kolíčkem udělejte rýhu pro výsev, ale do ní zasijte semínka a už nepřihrnujte....

Pane Stando, mate s tim osobni zkusenosti nebo jste zase opsal tento nesmysl z internetu a zadne vlastni zkusenosti - jak je u Vas zvykem - nemate?

Seminka kopru prihrnuji a klici mi velmi dobre a naopak, zkousel jsem neprihrnovat a prakticky mi nevyklicila.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.136 (?), 5.11.2015 7:28

Píšu osobní zkušenost.

Vy máte zřejmě lehkou písčitou půdu jako mám na "malé" zahradě. Ano, v lehkých půdách se dá kopr přidávat k semínku petžele jako značkovací příměs a tudíž se vysévá do hloubky cca 2 cm a zde klíčí více než týden před semínkem petržele.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 35.93 (?), 5.11.2015 8:11

Nemam lehkou piscitou pudu. Nevim proc do toho pletete petrzel a 2 cm je podle mne na petrzel prilis hluboko. Osvedcilo se mi prihrnovat ci prisypavat seminka kopru tak 0.5 - 1 cm. Neprihrnuta seminka kopru podle mych zkusenosti spatne klici, i kdyz jsem je vysel do truhliku a denne zaleval. Takze podle mne zkusenosti s koprem nemate.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18312) - 67.66 (?), 5.11.2015 8:35

Nevím, jaké máte zkušenosti s koprem vy, ale já jej nevysévám, nezalévám a nepřihnojuji. Kopr se množí sám a roste na záhoncích celoročně jako tolerovaný plevel.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 247.50 (?), 5.11.2015 9:26

U nás, tedy u mých rodičů, to bylo stejné jako u Vysloužilů. kopr se nikdy nevyséval, vždycky někde nějak samo na záhoncích vyrostlo přiměřeně potřebné množství kopru.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.136 (?), 5.11.2015 8:39

Napsal jsem jak to dělám já a nebudu tady řešit, jestli je to tak dobře nebo špatně. Mně kopr roste a klíčí v době, kdy si přeji aby vyklíčil.

Pak taky roste spousta kopru mezi "plevelem", protože neustále obnovuji půdní zásobu semen prostým rozhozením semínek ze starých rostlin, které míním házet na kompost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 35.93 (?), 5.11.2015 8:53

Nevím, jaké máte zkušenosti s koprem vy ... zkusenosti s koprem samozrejme mam, uz jsem o nich psal.

V poslednich letech pestuji kopr v truhlicich, vysevam rocne 5-6 truhliku s odstupem cca 1 mesice, protoze mam rad cerstvy a neprerostly kopr do kulajdy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.136 (?), 5.11.2015 12:18

... a do truhlíku dáváte zásadně těžkou hlinitou půdu? To asi ne. Čím lehčí půda, tím mohou být semínka hlouběji. Pole hloubky přisypání uvedené vámi tipuji, že máte v truhlících něco podobného co lze nakoupit jako zeminu na muškáty nebo Zahradnický substrát B.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 35.93 (?), 5.11.2015 12:39

Tipujete spatne. Pestoval jsem kopr i radu let na zahonu (4-5 vysevu rocne) a vzdy jsem ho zahrnoval.

Popiste svoje zkusenosti s vysevem kopru. Ale tyto zkusenosti nemate, takze radsi nic nepiste.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika