Prunus Triloba



host - 55.86 (?)
27.6.2019 20:28
Dobrý den, chci se zeptat jak se snáší Madlon trojlalocna a Japonska vrba s tujemi.. děkuji za odpověď
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 34.135 (?), 12.5.2013 20:29, zobrazeno: 5755x

Snad mi někdo poradí o co jde - vloni mi uschnula po odkvětu polovina stromku, znalci řekli - no jó, mrtvice - já vzala nůžky a uschlé větve ostříhala. Za rok se koruna stromu dorostla a hezky dorovnala, letos opět mohutně vykvetla, ale po odkvětu se mladé lístky opět zkroutily a vypadá to na stejný scénář. Co s tím? Stříhat se mi znovu nechce, navíc letos je takto "postiženo" 75% stromku. Mají větve šanci v průběhu roku orazit? Stalo se to někomu také? Jaké máte zkušenosti? Díky!

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 143.17 (?), 13.5.2013 0:18

Je to monilie - ano, lidově zvaná ,,mrtvice". Napadá snad všechno rodu prunussad Po dva roky se mi stalo to samé - keř začal od konců větviček odcházet ještě za květu: ráno k němu přijdu a polovina větví svěšené květy i lístkysad Taky jsem ji hned omlela nůžkama - stejně jsem ho chtěla zachovat nižší. Ale loňský rok, už jsem začala stříkat do květů - stejně jsem stříkala i meruňku, tak jsem to vzala obojí... a letos poprvé ani jedna uschlá větvčka. Ale po odkvětu je lépe ostříhat stejně, i kvůli tomu, aby nekvetla jen na koncích větviček. Monilie se do keře dostává přes květy, proto je lepší, každou větvičku zakrátit pod poslední květysmiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 34.135 (?), 13.5.2013 9:23

Děkuji za reakci. Tak už jsem ji silně sestřihala, poté co jsem ostříhala všechny postižené větve, zbyly tam dvě, takže stromek vypadal příšerně a tak jsem je vzala také - teď stromek vypadá jako ostříhaná okrasná vrba, zda obrazí,  je ve hvězdách. Něco jsem rychle o monilii přečetla, teď mám spíš strach, zda se nemůže dostat na poblíž stojící chrupku. Jak je to s tím postřikem? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 55.86 (?), 27.6.2019 20:28
Dobrý den, chci se zeptat jak se snáší Madlon trojlalocna a Japonska vrba s tujemi.. děkuji za odpověď
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika