Albizia



host - 128.35 (?)
28.9.2014 14:40

Albicii mam uz dva roky dovezenou z Chorvatska.Je 180cm vysoka samozrejme byla mala v kvetinaci ale za ty dva roky pekne narostla a letos poprve vykvetla mam ji venku i v zime a dari se ji sice trochu neco zmrzne ale zase na jaro velmi rychle obrazi.Dobre je take trochu ji z jara sestrihat konce a uvidite jak ji to svedci.


Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 176.18 (?), 23.11.2010 21:36

Už se ochlazuje, tak se to zarazí. Ceanothus má kamarádka na záhoně už opadaný. Cibulnaté kosatce mi vyrážejí před zimou každý rok - těm se nic nestane. Ale blýskalku a vonokvětku už jsem předvčerem zazimovala chvojím a textilií. Jinak u mne zas pro změnu pěkně kvetou petrklíče  ;-))      Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 91.112 (?), 9.9.2011 17:42

Hezký den, právě jsem se vrátila z Maďarska, kde jsem na ulicích i v zahradách viděla nádherné stromy, kvetoucí i už s lusky se semeny, pořád jsem chtěla někde uloupit semínka, abych se pokusila vypěstovat tenhle stromek, ale pak jsme ho náhodou našli na trhu, rostlinku velkou asi 30 cm jsem koupila za 100 forintů (asi 8 Kč) . Moc se těším na to, že mi snad někdy vykvete, je to nááádhera!!! Na zimu ji určitě schovám, i když prý zvládne i naší zimu do -20°C.

Naštěstí jsem si na trhu opsala latinský název té červené albizie, protože podle uvedeného maďarského názvu bych určitě nic nenašla a vůbec bych netušila, co mám doma za nádheru!!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 176.26 (?), 9.7.2012 14:11

Zdravím, právě jsem objednala asi metrový stromek Albizie a nevím, zda v zimě nezmrzne, má někdo zkušenost - více let z jižní Moravy?  Jak bych měla postupovat  . Díky Květa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 176.11 (?), 24.7.2012 17:02

Mám 5 letou albizii julibrisin-E.H.Wilson na kmínku a omrzají jen konce větví-jižní Morava

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 130.92 (?), 12.7.2015 18:06
Pani Kveto, nebojte se ji vysadit ven na zahradu. Jsem ze Znojma mam tuto rostlinku tretim rokem a dari se ji narame. Z jara asi tak konec dubna trochu sestrihnout konce vetvicek a krasne zakosati. Posilam i foto.
Nutna rada Albizia
Nutna rada Albizia
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 130.92 (?), 12.7.2015 18:12
Jeste jedna fotka velikosti
Nutna rada Albizia
Nutna rada Albizia
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 128.35 (?), 28.9.2014 14:40

Albicii mam uz dva roky dovezenou z Chorvatska.Je 180cm vysoka samozrejme byla mala v kvetinaci ale za ty dva roky pekne narostla a letos poprve vykvetla mam ji venku i v zime a dari se ji sice trochu neco zmrzne ale zase na jaro velmi rychle obrazi.Dobre je take trochu ji z jara sestrihat konce a uvidite jak ji to svedci.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 194.143 (?), 8.7.2014 8:48

lkoně, který je zasklený a 15 let jen 40 cm... já mám za 3 roky letos cca 60 chm - bez květináče. květník jsem použil vysoký, asi 20 cm, ale úzký. zalévám s příměsí hnojiva, které mi zbude od orchidejích přes zimu je na balkoně, který je zasklený... zima i kolem -15 stupňů..jaký jsempoužil substrát, už nevím ale s příměsí jak pisku, tak rašeliny..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
fikovnik - (11) - 1.30 (?), 6.6.2012 22:57

U naší školy v Lednici přezimuje bez problémů a kvete krásně má tak 6 metrů. Doma mi první rok dost namrzla, ale snad to bude ok. Právě kvete, viz foto. mám ještě několik dvouletých semenáčků viz v inzerátech.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Beny2 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (759) - 150.232 (?), 23.3.2014 13:43

Chystám letos sázet předpěstovanou Albizii julibrissin-E.Wilson (už má ke 2 metrům). Nepodařilo se mě nikde zjistit, jak vysoká vrstva země nad drenáží jí postačuje. Když jsem loni sázel Oxydendrum, vytvořil jsem nad drenáží vrstvu 30 až 40 cm rašelinové směsi a zdé se to vyhovující. U Albízie ale nevím, jestli nekoření více do hloubky. Mám hodně jílovitou zem, takže každé takové sázení předtavuje rozsáhlejší teréní práce. Nejvice bych tedy uvítal doporučení, že jí stačí 30 cm. Moc dík za případné info.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika