Neznámý listnáč



Nea - (4) - 180.2 (?)
2.6.2010 21:15

Děkuji za odpověď, máte pravdu, ikdyž trojtrnný pravděpodobně nebude - trny na stromu nejsou!!

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Nea - (4) - 180.2 (?), 2.6.2010 18:06, zobrazeno: 7374x

Dobrý den, jen tak ze zvědavosti jsem sebrala na podzim pár semen z lusku stromu, který roste v parku v Brně. Lusky jsou velmi dlouhé a pevné, semena kulatá a placatá 1 cm v průměru. Jak to vypadá, všechna semena se ujala a roste mi teď nepočítaně krásných rostlinek za oknem.

S takovou úrodou jsem ale nepočítala a teď nevím co s tím! Vyhodit je nedokážu. Připojuji obrázek matečného stromu a prosím někoho kdo by mi alespoň určil co je to zač a jak je to vzácné :) Děkuji moc za odpovědi,

Nea

máma
máma
děti
děti
celá máma
celá máma
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Zahradník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (509) - 48.26 (?), 2.6.2010 19:32

Tento strom se jmenuje Gleditsia triacanthos - dřesoves trojtrnný (doufám, že jsem to napsal správně).Dnes se do parků a zahrad vysazují jen beztrnné odrůdy, ale u semenáče by mohly na kmeni vyrůst až 15 cm větvené trny, vypadá to, jako zmenšené paroží.Trny se ale dají bez problémů odstranit mechanicky.Má nádherné plody využívané ve vazbě.V hodinách sadovnictví jsme dřesovci říkali,,klobásovník". L.D.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Nea - (4) - 180.2 (?), 2.6.2010 21:15

Děkuji za odpověď, máte pravdu, ikdyž trojtrnný pravděpodobně nebude - trny na stromu nejsou!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Zahradník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (509) - 48.26 (?), 2.6.2010 21:50

Dnes se již téměř nevysazují odrůdy s trny, ale beztrnné, např. kultivar,,Intermis",ale při přesevu se mohou trny objevit. L.D.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 114.208 (?), 2.6.2010 22:17
To je zajímavé, proč se dává přednost beztrnným odrůdám? Je to kvůli bezpečnosti (např. aby nějaký návštěvník parku neupadl na trnitý kmen), nebo z estetických důvodů? Pokud má původní druh tak velké trny, tak by přece byl takový strom v parku mnohem zajímavější na pohled.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 176.18 (?), 2.6.2010 22:43

malá oprava :... dřezovec trojtrnný...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Zahradník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (509) - 48.26 (?), 2.6.2010 23:06

Omluovám se za překlep, je to už nějaký pátek, co jsem ze školy venku.

Beztrnné odrůdy se vysazují hlavně z bezpečnostních důvodů.Když si představíte 15 cm dlouhá a ještě větvený trn, není to nic bezpečného, stačí se jenom otřít o strom a poranění je na světě.Také je to podle mne udělané kvůli dětem, které takovéto stromy přitahují.V parkové výsadbě jsem viděl jenom jeden exemplář s trny, kterých tam bylo po málu, už si ale nepamatuju, kde to bylo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika