kroucená vrba



Stránky: 1,  2,  3,  4   
host - 99.106 (?) 
22.5.2007 11:24, zobrazeno: 187962x
Mám na zahradě kroucenou vrbu cca 3 roky (průměr kmínku cca 8 - 10cm), problém je že její přírůstky jsou 3 - 4 m za rok a jsou příliš silné. Přitom když někde tyto vrby vidím mají slabší krásně převyslé větvičky. Bylo by řešením udělat v kmínku zářez a odstranit cca 0,5 cm kůry (myslím že se tomu říká kroužkování?). Nebo si mám sehnat nový proutek a znovu zasadit?
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 22.5.2007 12:08

Váš strom má příliš příhodné podmínky a dostatek vláhy. Pokud vrbu necháte vyrůst bez řezu, v určité velikosti se její růst zpomalí do optimálních přírůstků. V jaké - to právě záleží na těch (převážně půdních) podmínkách 
 Kroucená vrba se zelenou kůrou roste bujněji než ta se žlutočervenou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 77.31 (?), 4.6.2007 12:40
no pokud se mohu připojit a vyjádřit, tak já vytvářím s naší vrbou toto: Na podzim, její tenké vetvičky, z kterých strhám listy, používám na věnce, je to velice dekorativní a pokud má člověk čas a chuť, tak motá a motá jednu větvičku za druhou do kroušku...a vznikne moc pěkný věnec...pak se přiměřeně nazdobí pomocí tavící pistole a může putovat kamkoliv...můj minulý rok putoval na hrob a na dveře jako vánoční dekorace...moc pěkný...no a pak když už větvičky nepotřebuju, tak vezmu velký nůžky a pilku a řežu a řežu...většinou mi tam zbyde pěkný koště, ale to nevadí...na jaře krásně obrazí a může si zase vytvářet co chce...nebojte se ji řezat...vždyť je to vrba...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 33.1 (?), 5.6.2007 23:02
souhlasím, také nekompromisně řežu. několikrát do roka.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 70.97 (?), 20.7.2007 15:22
Ano, taky ji dotvářím dle svého požadavku pomocí nůžek. Není to problém, je vypěstovaná mnou z větvičky, která byla původně o Velikonocích dekorací ve váze. Je vitální a můžete ji tvarovat, jak potřebujete. Míla
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 41.2 (?), 25.2.2008 13:33

Též mi vrba roste jako blázen, ale nahoru, teď  jsme ji ostříhali a sousedi nám radí, že větve půjdou krásně dolů, moc tomu nevěřím. Má někdo zkušenost? Díky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 122.155 (?), 4.3.2008 12:50

Dobrý den, jaké má mít podmínky? Může nít hodně slunce?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 207.92 (?), 6.3.2008 8:16

U vrby co původně rostla vzpřímeně jistě nepomůže zastřižení, aby rostla dolů. Možná, že se nějaké větve mohou ohýbat pod svou vlastní vahou.

A k poslednímu příspěvku: slunce může mít dost, ale tomu taky přiměřenou vlhkost. Záleží na druhu: "kočičky" snesou trochu sušší místo, pokroucené vrby (zvláště ta vzrůstná se zelenými větvičkami - vrba Matsudova pokroucená - Salix matsudana Tortuosa) také snesou realtivní sucho. Není tak úplně pravda, že vrby musejí mít hodně vody.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 50.114 (?), 17.3.2008 7:30

Dobrý den, začínám s kroucenou brbou a ráda bych si u ní vytvořila zakroucený kmínek alespoň metr vysoký a pak jí nechala korunku. Nevím ale jak na to. Děkuji za radu. Iveta

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 153.130 (?), 17.3.2008 9:09

Mít metr vysoký kmínek není žádný problém, prostě když níž vyroste větvička tak ji hned odstřihněte. Problém spíš bude s tím krouceným kmenem, tak se málokdy chce kroutit, kroucených vrb mám několik a ani jedné se kmen nekroutí.

Pro kroucený kmen by snad bylo možné nechat od spodu vyrůst více větviček, takový keřík. A po roce po dvou ponechat tu nejvíce kroucenou jako kmen a ostatní odstranit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika