kroucená vrba



Stránky: 1,  2,  3,  4   
host - 99.106 (?) 
22.5.2007 11:24, zobrazeno: 187145x
Mám na zahradě kroucenou vrbu cca 3 roky (průměr kmínku cca 8 - 10cm), problém je že její přírůstky jsou 3 - 4 m za rok a jsou příliš silné. Přitom když někde tyto vrby vidím mají slabší krásně převyslé větvičky. Bylo by řešením udělat v kmínku zářez a odstranit cca 0,5 cm kůry (myslím že se tomu říká kroužkování?). Nebo si mám sehnat nový proutek a znovu zasadit?
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 22.5.2007 12:08

Váš strom má příliš příhodné podmínky a dostatek vláhy. Pokud vrbu necháte vyrůst bez řezu, v určité velikosti se její růst zpomalí do optimálních přírůstků. V jaké - to právě záleží na těch (převážně půdních) podmínkách 
 Kroucená vrba se zelenou kůrou roste bujněji než ta se žlutočervenou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 77.31 (?), 4.6.2007 12:40
no pokud se mohu připojit a vyjádřit, tak já vytvářím s naší vrbou toto: Na podzim, její tenké vetvičky, z kterých strhám listy, používám na věnce, je to velice dekorativní a pokud má člověk čas a chuť, tak motá a motá jednu větvičku za druhou do kroušku...a vznikne moc pěkný věnec...pak se přiměřeně nazdobí pomocí tavící pistole a může putovat kamkoliv...můj minulý rok putoval na hrob a na dveře jako vánoční dekorace...moc pěkný...no a pak když už větvičky nepotřebuju, tak vezmu velký nůžky a pilku a řežu a řežu...většinou mi tam zbyde pěkný koště, ale to nevadí...na jaře krásně obrazí a může si zase vytvářet co chce...nebojte se ji řezat...vždyť je to vrba...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 33.1 (?), 5.6.2007 23:02
souhlasím, také nekompromisně řežu. několikrát do roka.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 70.97 (?), 20.7.2007 15:22
Ano, taky ji dotvářím dle svého požadavku pomocí nůžek. Není to problém, je vypěstovaná mnou z větvičky, která byla původně o Velikonocích dekorací ve váze. Je vitální a můžete ji tvarovat, jak potřebujete. Míla
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 41.2 (?), 25.2.2008 13:33

Též mi vrba roste jako blázen, ale nahoru, teď  jsme ji ostříhali a sousedi nám radí, že větve půjdou krásně dolů, moc tomu nevěřím. Má někdo zkušenost? Díky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 122.155 (?), 4.3.2008 12:50

Dobrý den, jaké má mít podmínky? Může nít hodně slunce?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 207.92 (?), 6.3.2008 8:16

U vrby co původně rostla vzpřímeně jistě nepomůže zastřižení, aby rostla dolů. Možná, že se nějaké větve mohou ohýbat pod svou vlastní vahou.

A k poslednímu příspěvku: slunce může mít dost, ale tomu taky přiměřenou vlhkost. Záleží na druhu: "kočičky" snesou trochu sušší místo, pokroucené vrby (zvláště ta vzrůstná se zelenými větvičkami - vrba Matsudova pokroucená - Salix matsudana Tortuosa) také snesou realtivní sucho. Není tak úplně pravda, že vrby musejí mít hodně vody.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 50.114 (?), 17.3.2008 7:30

Dobrý den, začínám s kroucenou brbou a ráda bych si u ní vytvořila zakroucený kmínek alespoň metr vysoký a pak jí nechala korunku. Nevím ale jak na to. Děkuji za radu. Iveta

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 153.130 (?), 17.3.2008 9:09

Mít metr vysoký kmínek není žádný problém, prostě když níž vyroste větvička tak ji hned odstřihněte. Problém spíš bude s tím krouceným kmenem, tak se málokdy chce kroutit, kroucených vrb mám několik a ani jedné se kmen nekroutí.

Pro kroucený kmen by snad bylo možné nechat od spodu vyrůst více větviček, takový keřík. A po roce po dvou ponechat tu nejvíce kroucenou jako kmen a ostatní odstranit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika