Kořeny kroucené vrby



host - 129.34 (?)
25.5.2010 14:51

Dobry den vcera jsem daval do studny nove cerpadlo a nekolik let jsem ve studni nebyl. Moje zdeseni bylo kdyz jsem baterkou posvitil dolu a koukam voda krasne cista ale blize ke dnu ohromna spletice cehosi co vypadalo zezhora jako vlakna. Tak jsem tam dlouhym klackem hrabnul a kousek vytahl a vypada to jako tenke dlouhe hnede korinky. Studna je nalepena na nasem dome asi 20 let a pred deseti lety jsme ji cistili ale nic takoveho vni nebylo. Asi 5 metru od studny je starsi jablon mohou to byt jeji korinky a mam se take bat poskozeni studne ci cerpadla? Studna je asi 6m kopana sire 1m. Dekuji za odpoved        Mirek

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Stránky: 1,  2   
host - 145.62 (?), 25.7.2009 15:38, zobrazeno: 43181x

Prosím o radu. Na zahradě máme studnu a asi 1m od ní kroucenou vrbu, která je již dost velká(průměr koruny 6m). V minulém roce jsme si pořídili bazén v zemi z polyst. tvarnic a betonu, který je 2,5m daleko od vrby. Manžel má nyní strach, že nám kořeny vrby poškodí studnu i bazén. Na čerpadle ve studni, v hloubce 7m totiž našel její kořeny. Stačí korunu stromu ořezat nebo jej pokácet? Děkuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 210.54 (?), 13.3.2010 17:47

Mám naprosto stejný problém jako Vy. Vrba je už hodně velká a 2 metry od bazénu a půl metru od terasy, bojím se kořenů, tak taky řeším pokácet - nepokácet. Ráda uvítám názory a rady. Lenka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6461) - 147.108 (?), 13.3.2010 17:51

Ořezáním koruny kořeny moc neoslabíte. Vrba roste rychle a dobře se množí. Takže není o čem přemýšlet.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 115.110 (?), 13.3.2010 18:05

Živím se jako kamerový technik VaK. Naše činnost spořívá v tom, že průmyslovou kamerou sjíždíme všelijaký potrubí a vrty. Kořeny z ostružin spolehlivě zalezou do potrubí uložených 4m v zemi. O bazén strach mit nemusíte ale krz tu studnu  - tu vrbu ihned ven.    j.c.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 210.54 (?), 13.3.2010 19:18

Dobrý večer pane j.c. a děkuji za příspěvek. Už jsem částečně přesvědčená, že naše vrba bude muset ven, je mi jí ale líto. Je špatně zasazená, asi 8 let stará a mohutná, hned cca 10 cm od podsklepené terasy, asi 3 m od studny a 1,5m od plastového bazenu, který je v zemi na betonovém základu i betonem zalitý okolo.asi rok pozorujeme ve sklepě v rohu (právě u té vrby) vlhkost. Mohly kořeny narušit už izolaci? O bazén se bát nemusíme? Vaše doporučení - vrbu ihned ven že? Díky moc za odpověď Lenka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 92.44 (?), 13.3.2010 19:39

Vrbu ihned ven, Vaše dispozice staveb se vrbě určitě bude líbit (sklep, studna, bazén) a je to pro Vás časovaná bomba. Čím dříve vrbu odstraníte, tím menší škody budete výhledově mít. 
Dle mě vrba, topol a ořech k blízkosti domu nebo jiné stavbě nepatří.
Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 115.110 (?), 13.3.2010 19:52

Dobrý večer. Nezmínila ste se jestli je studna vrtaná nebo kopaná. Hůř by bylo u vrtané. Má menší profil. slabší chráničku a je i citlivější na zavalení. Kořeny jsou prevíti. V místě spojů zatrubení, výztuže nebo chrániček, když projde kořenové vlákno které rychle nabírá na síle, časem trhá všecny trubky be ohledu na použitý materiál. litina, kamenina, beton i plast. Opravy podle hloubky uložení bývají za desetitisíce. opravdu bysem to neodkládal, stejně jah mohutní strom nad zemí, to samý se děje pod ní a věřte že ty kořeny jdou za vodou. Nabrat proutky do vázy, něco třeba píchnout nekde do země a ten zbytek bez milosti.    j.c.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 129.34 (?), 25.5.2010 14:51

Dobry den vcera jsem daval do studny nove cerpadlo a nekolik let jsem ve studni nebyl. Moje zdeseni bylo kdyz jsem baterkou posvitil dolu a koukam voda krasne cista ale blize ke dnu ohromna spletice cehosi co vypadalo zezhora jako vlakna. Tak jsem tam dlouhym klackem hrabnul a kousek vytahl a vypada to jako tenke dlouhe hnede korinky. Studna je nalepena na nasem dome asi 20 let a pred deseti lety jsme ji cistili ale nic takoveho vni nebylo. Asi 5 metru od studny je starsi jablon mohou to byt jeji korinky a mam se take bat poskozeni studne ci cerpadla? Studna je asi 6m kopana sire 1m. Dekuji za odpoved        Mirek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
hajank5 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (501) - 126.125 (?), 25.5.2010 16:18

Měli jsme u domu vrbu, vyrostla do takových rozměrů, že to bylo neúnosné a navíc prorůstala stále do kanalizace ,ucpala odpady, šílené, kdo to nezažil, neuvěří.Byla krásná, ale ty následky. Museli jsme vybagrovat celý odpad až do ulice- v délce cca 20m byly roury prorostlé kořeny. Nyní už je vrba pryč tak si oddychneme. Proto radím odstraňte ji včas.Krtoucené vrby jsou krásné ale tak do kouta zahrady, kde nemohou nic ohrožovat.Já osobně kroucenou vrbu mám ve velkých květináčích.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
LordMirdas - (28) - 22.142 (?), 25.5.2010 21:31

Dobry den tohle dokazi jen vrby a nebo i ta nase jablon anebo kazdy strom?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika