Chci sehnat tento stromek a nevím co to je



Stránky: 1,  2,  3   
samarit - (26) - 237.186 (?) 
6.8.2016 22:45, zobrazeno: 11480x

U známých jsem viděl tento stromek (viz foto). Na jaře krásně a bohatě kvete a pak má červené listy. Známí také neví co to je, říkali že nějaká slivoň nebo co? Nevíte nekdo jak se stromek jmenuje a kde se dá sehnat?



Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 248.8 (?), 6.8.2016 23:08

Mohla by to být podle květů broskvoň "Červený císař", prodával ji kdysi Starkl, plody prý ale moc chutné nejsou. Ti vaši známí by si ji měli uvázat výš, při takhle nízkém úvazku jim ji může zlomit vítr.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.76 (?), 6.8.2016 23:08
Okrasná japonská čerešňa - Sakura.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 248.8 (?), 6.8.2016 23:33

Červenolistá sakura - prodává ji Havlis.           Lída


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 142.101 (?), 7.8.2016 0:04

A já přidám třetí tip:

mně se to jeví jako červenolistý myrobalán.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.242 (?), 7.8.2016 6:35
Obe -sakura aj myrobalán - patria do rodu Prunus. Podľa daných fotiek ťažko rozlíšiť o ktorý z nich ide. Pomohla by detailná fotka listu, myrobalán ho má jemne zúbkovaný, sakura výrazne pilkovitý (ako zuby žraloka). IH
Myrobalán
Myrobalán
Sakura (táto nie je červenolistá)
Sakura (táto nie je červenolistá)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 248.8 (?), 7.8.2016 9:59

Červenolistý myrobalán je u nás v parku, má menší květy na delších stopkách (aspoň ten u nás), všechny listy vínové, po odkvětu vypadá smutně. Červeného císaře jsem viděla asi ze 4m, květy má takovéhle i ta koruna stromu je víc červená nahoře, než dole.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 116.16 (?), 7.8.2016 6:48

Sakura to určitě není.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 182.227 (?), 7.8.2016 8:06

Květy jsou brosvoňové, bude to spíše první tip. Tato odrůda je docela dost rozšířená, ale může to být i jiná odrůda broskvoně. P

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 113.117 (?), 7.8.2016 9:22

Myslím že na základe fotiek zadávateľa budú všetky tipy len v rovine dohadov. Rozriešila by to (pravdepodobne) detailná fotka listu (listov) a kôry kmeňa či konárov. Tiež by bola veľmi cenná informácia od majiteľov, ako vyzerali plody (ak teda nejaké boli), predpokladám že broskyne od plodov myrobalánu by mali bez problémov rozoznať. Aj keď je možné že ten strom neplodí (to sa týka najmä sakury, predávané druhy sú väčšinou neplodné. Myrobalán a broskyňa by nejaké plody ale mohli mať).   IH         P.S.: Mne sa na tej fotke zadávateľa zdajú byť listy na broskyňu príliš široké, ale - už sa opakujem - chcelo by to detailnejšie foto.

Červenolistá broskyňa
Červenolistá broskyňa
Myrobalán
Myrobalán
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika