Černá jeřabina



host - 174.166 (?)
18.11.2009 23:14

No tak nejspíš proto, že když na šťávu zpracuju meduňku, bezové květy, maliny a aronii, už se bez rybízu klidně obejdu (navíc třepat netřeba, ani u jedné z nich). A že by se mi nějaká šťáva zkazila, to nepamatuju. Ale třeba ten rybíz zas někdy zkusím, pro změnu .

A vůbec, děláte někdo šťávu ještě z něčeho jiného? Hanča

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 2.11.2009 7:40

Podobně dělám nevařenou marmeládu. 1 kg prolisovaného protlaku z černého rybízu se smíchá s 1 kg cukru do jeho rozpuštění. Zrosoluje to vždy a spolehlivě. 
   Při výrobě šťávy by stálo za vyzkoušení použití pektolytického enzymu. Nezkoušel jsem to, ale mohlo by to fungovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 164.136 (?), 2.11.2009 8:54

dá se přimíchat při zavařování do jiného kompotu, tuším jsem ji viděl zavařenou s dýní...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 17.202 (?), 17.11.2009 20:04

ahojky proboha proc jste ji prestala delat? vzdyt staci stavu poradne protrepat - a je po rozsolu, tim ze stava zhoustne - alespon dele vydrzi :-)) nebo ji jen mirne nahrejte... ivana (ma jen vice pektinu)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 174.166 (?), 18.11.2009 23:14

No tak nejspíš proto, že když na šťávu zpracuju meduňku, bezové květy, maliny a aronii, už se bez rybízu klidně obejdu (navíc třepat netřeba, ani u jedné z nich). A že by se mi nějaká šťáva zkazila, to nepamatuju. Ale třeba ten rybíz zas někdy zkusím, pro změnu .

A vůbec, děláte někdo šťávu ještě z něčeho jiného? Hanča

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 19.11.2009 17:21

V podstatě dělám šťávu průběžně ze všeho, co dozrává přes léto. Tedy jen z ovoce, z bylin a květů ne. Nedělám ale sirup, nýbrž nápoj ihned k spotřebě a v množství, které se stihne vypít při úschově v lednici. Top jsou samozřejmě višně a maliny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 174.166 (?), 19.11.2009 17:36

Můžete napsat recept na tu višňovou? Naložené v rumu už se nám nějak přejedly... Hanča

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 19.11.2009 17:43

Nemám speciální recepty. Získávám šťávu, jak mám zrovna čas, chuť a sílu. Když se mi s tím chce hrát, lisuju ji zastudena, není-li čas, tak v elektrickém odšťavňovači párou. Pak šťávu podle chuti doředím a dosladím. Neředěná je příliš ostře kyselá. Jak začnou padat první letní hrušky a jablka, lze ji smíchat s prvním, jinak ne příliš kvalitním moštem. Jinak orientační poměry ředění jsem odkoukal z návodů na výrobu ovocných vín, které byly kdysi součásti každého balení kvasinek Vínka. Cukru oproti návodu dávám samozřejmě výrazně méně, část lze nahradit umělým sladidlem

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 19.114 (?), 19.11.2009 20:28

Ke slazení doporučuji vyzkoušet med. Je to lahoda!

Letos nám poprvé zarodil rakytník řešetlákový, tak jsme šťávu z plodů smíchali s medem a nemůžeme si to vynachválit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika