Blahovičník



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
host - 159.164 (?) 
1.4.2008 20:58

Jenom chci upozornit, ze nejcasteji nabizeny E.globulus nesnasi mrazy, uz pri teplotach -1 se u nej projevuje poskozeni. Kdyz je to vsak trochu vic tak je to v pohode, snese bez problemu 0-1stupen. Existuje vsak prakticky nerozlišitelný E.nitens, ten uz snazi mirne mrazy bez poskozeni, je prave preferovan v oblastech(celosvetove), kde prave hrozi mraziky. Je mozne, ze jsou zamenovany. Proto bych se s pokusy na prezimovani u nas zameril pouze na vyse zminene odolne druhy.   

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
                     
host - 40.52 (?), 9.6.2009 15:02

Sehnal jsem semena eukalyptů z Tasmánie, dva druhy, duhový a pausiflora, které mají údajně snášet jeden - 20° a druhý -22°. Nevím co je na tom pravdy, ale za rok až budou větší tak uvidím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 95.121 (?), 17.8.2009 8:14

Sehnál jsem semena duhového, jak mám je vysadít, aby mi nepošel, dozvěděl jsem se, že nesnáši fosfaty, chci si udělát z něj bonsaj.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 41.6 (?), 26.1.2010 18:22

Dobrý den, zajímám se o australskou flóru řadu let, nejen o eukalypty...

E. gunnii přežije až -15, vyplatí se pěstovat na jihu Moravy, starší rostliny jsou méně náchylné, pokuď omrznou z kmene v červnu vyraší, nejlépe je spodní část obnotat slámou. takto je pěstuji již pátým rokem.

E. niphophila z Australských Alp a poddruh E. gunnii z Tasmánie snesou poklesy teplot i pod -20 stupňů. E pauciflora snese teploty kolem -18 a má větší vzrůst než E. niphophila.

Existuje poměrně mnoho druhů které snesou teploty kolem -10...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 215.241 (?), 23.3.2010 0:05

prosím Vás víte jakou stratifikaci použít na e. pauciflora a e. coccifera?

děkuji. Mám jen semínka a jsem začátečník. V návodu je psáno vysadit po 6 týdenní stratifikaci...

děkuji Moc

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
zanpets - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (395) - 39.231 (?), 23.3.2010 0:15
zdravim..tak vam asi neporadim ale ja vysela EUCALYPTUS GLOBULUS normalne do univerzalni zeminy a do tydne mi v pohode vylezla... no nevim jak je to s temi ostatnimi ale kdyby ste mel tech seminek vic zasadit bez nejakeho stratifikace¨nebo maceni ve vode..ale je to jen muj nazor..mozna vam tu dopisou ostatni lepsi rady nez ja.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 215.241 (?), 23.3.2010 22:58

děkuji, tak já to zkusím vysadit na povrch substrátu rovnou...))

snad to vyjde

děkuji, dám potom vědět jak to dopadlo

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 165.172 (?), 9.4.2010 11:24

Tyto teploty snášejí pouze krátkodobě, dříve nebo později zajdou. Já jsem pěstoval E. pauciflora ssp. niphophilla od semínka až po 3 metrové stromy venku, nikdy neomrzly až zimu 2008/2009 žádný nepřežil. Letos by to pravděpodobně bylo stejné. Nesnášejí dlouhodobé mrazy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 225.54 (?), 5.11.2012 19:10

Koupil jsem v září stromek. Doma jsem ho jelikož měl dlouhé větve zkrátil. Začli vyrůstat nové větvičky, ale najednou začli usychat vadnout a i ostatni listy usychat či takový černý povlak. všiml jsem si, že jsou na listech vajíčka a molice. Požil jsem insekticid. Tak uvidím. Máte někdo zkušenost?

blahovičník
blahovičník
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 176.11 (?), 17.3.2013 9:06

Pokud je to Eucalyptus gunni, tak potřebuje nižší teplotu na zimování, tak kolem 5°C, jeden rok jsem ho měl celoročně na zahradě, bylo ale pouze -8°C


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika