jiffy a zakorenovace



host - 159.140 (?) 
11.10.2008 21:34, zobrazeno: 6519x

Mate zkusenosti s jiffy nebo raselinovymi zakorenovaci??? dekuji za odpoved

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 162.128 (?), 11.10.2008 21:50

jify jsem zkoušela loni, je to vcelku pohodlné - dát do misky s vodou, nabobtná to, doprostřed dáte semínko, a pak už jen udržujete v misce vodu, a pak to celé dáte do půdy. Bohužel jejich cena se mi zdá dost vysoká, já sázela jen pár věcí, ale kdybych toho chtěla dělat víc, tak se nedoplatím. Takže přístí rok se i já superlenoch vrátím pokorně k kelímkům.  Kdyby byly levnější, tak jsou super.

(ještě mě napadlo, některé jsem doma nechala hodně dlouho a chytla se mi tam jakási plíseň, ale to nevím jestli nebylo přemokřením.)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 67.226 (?), 11.10.2008 22:46

Jiffy jsou jistě dobrá věc, ale jak psáno v první reakci, příliš drahé, abych v nich pěstoval salát. Použití doporučuji u semen drahých, vzácných, na kterých mi opravdu záleží. Mám i zkušenost, že v nich dobře zakořeňují řízky surfinií.
Rašelinové květináče jsou rovněž dražší než kelímky od jogurtu nebo plastové sadbovače, které je možno použít i několikrát a při dobrém zakořenění a optimální vlhkosti, lze rostlinu pohodlně dostat bez poškození kořenového balu, tudíž mne nijak neoslovují.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika