Je letnička, co kvete v květnu?



dejavu26 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (82) - 175.139 (?) 
23.1.2010 15:35, zobrazeno: 12226x

existuje letnička, kterou bych teď zasadila ze semínka a kvetla by v květnu na Den matek?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
Kosmatec - (18) - 105.113 (?), 1.2.2010 14:59

Vždy vysévám už v lednu některé letničky - např. barevné nízké netýkavky i černooké zuzamy  . Umístění v paneláku na oknech  (snažim se je mít v chladnu, aby rostly pomaleji) a spolehlivě v květnu kvetou. Teprve po mrazech dám na balkón nebo odvezu na chalupu. Současně pěstuji doma v truhlíkách begonie multiflory (v květnu již většinou kvetoucí)  a plnokvěté muškáty.  Letniček, které kvetou v květnu je mnoho - stačí se podívat do některých supermarketů.  Já seji letničky vždy brzy - nemohu se dočkat jara (a snesu   i negativní připomínky mého manžela)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
zanpets - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (395) - 39.231 (?), 1.2.2010 15:10
ja jsem uz zasadila afrikany a take jsem slysela o tařičce... tak nevim zkuste.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Danny - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (195) - 176.71 (?), 1.2.2010 15:53

Paní Olgo, dá se černooká zuzana pěstovat i jako převislá? Nikdy jsem čz nepěstovala, letos zasela a už už... zatím jedna leze . Jinak pochvala - Vaše zahrada je úžasná (pro ostatní - téma "pochlubte se svojí zahrádkou").Monarda je nádherná, vůbec ji neznám (asi), podívám se po semínkách. I na begónii multifloru. Mám zasety jen obyčejné voskovky, menší semínka snad už ani neexistují Letos už jsem nasela skoro všechno, co jsem chtěla, poprvé budu pěstovat sama více druhů trvalek i letniček (i tařičku), snad jsem překonala padání klíčních rostlin. V sáčcích čekají jen třeba hrachory, (prý) bílé afrikány, Mina, Lupina Jen - i když máme baráček, na stranu se sluníčkem je orientováno málo oken, jestli se zadaří, tak mě to tu zahltí. Samozřejmě totiž ještě papriky a rajčata, už asi 60 nahrnkovaných muškátů, uf.  Jen stračka (vysoká i nízká ostrožka) neklíčí, nebo má dlouhou dobu klíčivosti? A nesehnala jsem obchodech semínka čemeřice, to bude úkol na příště. Taky jsem se nemůžu dočkat jara, to asi všichni, pozdrav všem D,.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Kosmatec - (18) - 104.182 (?), 6.2.2010 16:35

Nevím, jestli se dá   č.z.  pěstovat jako převislá, ale je to vlastně druh povíjnice a i ty pěstuji jako pnoucí. - třeba na plotě.    Semena Zuzan klíčí lehce -  a to jsem letos použila vlastní semena z roku 2003 (ale nesmí se moc zasypat hlímou - pak jim to asi déle trvá). 

Letos jsem koupila sermena pestrých Zuzan, tak nevím, co z toho vyroste - ale první lístky mají ty rostlinky ůplně jinačí.

Monardy jsou trvalky a  vždy   spolehlivě   přezimují. Také se dobře množí odkopky (asi se nevyjadřuji správně). Vím, že jsou i bílé a fialkové, ale mám jen červené.  Čemeřice se také samy množí , musím je vždy vyplet nebo zahubí celou skalku.

S pozdravem

Olga

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Danny - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (195) - 176.71 (?), 6.2.2010 17:46

Jo jo, paní Olgo, Monardy jsem viděla na Vašem obrázku - červené.. Sháněla jsem všude možně , ale červená a trvalka nikde není. Dnes jsem našla na netu tohle - připojím obr., ale to nejsou ty Vaše a je to letnička. Na jaře navštívím pár známých, poptám...

Černooké Zuzany mi už klíčí a těším se, zkusím pěstovat tak i tak. Děkuji. D

Monarda citriodora CERV. ex LAG.
Monarda citriodora CERV. ex LAG.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 176.18 (?), 6.2.2010 17:59

Pro Danny:  čemeřice se vysévá na podzim, potřebuje pro vyklíčení chladovou fázi, tak máte na shánění semen ještě čas...           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
panidana. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (149) - 96.2 (?), 6.2.2010 20:23

Co se týče stračky - ostrožky -letničky, nejjednodušší a nejspolehlivější je vysít jí přímo na místo velmi brzo na jaře nebo i pozdě na podzim.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Danny - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (195) - 176.71 (?), 7.2.2010 16:02

Paní Lído i panidano, děkuju!!! Stračka (vysoká) - trvalka-  už mi leze, já ji sela, že chci zkusit, jestli ještě letos pokvete, píší to na sáčku, že by mohla..., nízká ostrožka stračka  - letnička - se prý seje zásadně přímo do půdy, ale já to stejně zkusila , trvalo jim to dlouho... K čemeřici - zkusím koupit časem semínka, ráda bych nějakou směs, ale samosebou udělám pár návštěv u známých v zahrádkářské kolonii, něco vypěstovaného vezmu s sebou a něco třeba vyškemrám... i čemeřici (z trsu) snad. Krásné chystání se na jaro všem a ať se vám všechno daří  !!! D

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika