český název pro Osteospermum



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
            
Coda - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (191) - 218.48 (?) 
20.10.2010 10:45
Ahoj, posilam foto naseho keriku - Osteospermum. Mam ho na zimu zakratit, kdyz, tak jak moc? Nechat v garazi u okna, kde nemrzne, nebo na svetle chodbe, kde je pres zimu kolem 15°C? Sterba

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
               
host - 210.193 (?), 9.1.2011 16:55

no já asi na předchozí dotaz nebudu moci odpovědět. také jsem měla v létě osteospermum, měla jsem ho na sluníčku v květináči, moc vláhy tedy rostlinka neměla a navíc jsem ji koupila v nějakém výprodeji a už od počátku nebyla nijak bohatá, takže v létě nic moc nekvetla. Ale měla jsem také rostlinku, která je jí dost podobná, má šedavé hodně členité listy a kvítka bílé se žlutým středem jako kopretinky, říká se jí myslím margaritka, v létě tedy nic moc, ale přenesla jsem ji na podzim do sklepa, ostříhala nakrátko a zalévala. Protože začala obrůstat a zakošila se, smilovala jsem se nad ní a dala ji na verandu, kde je mnohem více světla a má se čile k světu, začínají se rýsovat poupata. Kupodivu chce docela dost vody, zalévám ji do jen do misky a zemina zůstává suchá a to se zjřejmě líbí. Na jaře mám v úmyslu ji ještě zaštípnout a řízky zapíchnout do zeminy. Jen by mě zajímalo, jestli i osteospermum potřebuje hodně vody a jestli má rádo sluníčko či polostín, jestli hnojit či spíše nehnojit, aby krásně kvetla. prosím o radu, protože si chci osteospormum zase na jaře koupit a možná koupím i semena a zkusím si ji vypěstovat, když jeden z pisatelů shora píše, že je to možné. Ještě bych chtěla něco k semenům. Mám takovou zkušenost, že když vysévám semena do kelímku doma, dávám na dno perlit, na to dám kousek punčochy, na to výsevní zeminu a kelímek dám na ústřední topení a přikryju. Semínka potřebují docela hodně spodního tepla, aby vyklíčila Když se objeví první lístky, dám kelímek na parapet blízko sklu, aby měly rostlinky hodně světla a nevyčuhovaly. Pokud semenínka nebyla na ústředním topení a neměla spodní teplo, neklíčila. Veruna

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 180.26 (?), 17.4.2011 8:09

Ahoj, já jsem dostala osteospermum teď v dubnu, a pod ní český nápis Volta. Ale když jsem to zadala do webového vyhledávače, nic to nenašlo :-D

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 33.11 (?), 17.4.2011 18:07

Volta je název odrůdy (vnitrodruhového taxonu): viz jediný český odkaz na slovní spojení "osteospermum volta". V cizojazyčných by to jistě hodilo víceodkazů (třeba i fotkami jednotlivých odrůd).

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika