Vyschnuta salvia



dr.lecter - (28) - 148.29 (?) 
9.5.2017 10:00, zobrazeno: 3103x

Zdravim, na jesen som obstrihal moju salviu ako kazdy rok ale teraz po zime sa jakosi nechce prebrat, vyzera stale sucha a to uz je skoro polka maja, viete mi poradit niekto ci sa este preberie alebo ju mozem zlikvidovat, 

dakujem


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 112.187 (?), 9.5.2017 10:36

Vyvýšená tvarovka? Mi ji mnoho let pěstovali ve svahovkách, stejně tak levandule. Nyní šalvěj i polovina levandulí vypadá úplně mrtvě. Letošní zima byla extrém co do promrznutí půdy, a vypadá to, že skrz svahovky (u terasy, takže jen vyvýšený kopec hlíny) promrzlo vše skrz na skrz, což asi mnohé trvalky už nerozchodí. sad

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 248.40 (?), 9.5.2017 13:24

Moje zkušenost je taková, že největší vliv na úhyn šalvějí a levandulí má pozdně podzimní ostříhání. Ony nějak neviditelně při každé oblevě probouzejí to co je "záložním meristémem" a pak na jaře jsou už velmi vyčerpané nebo mrtvé. Prostě odebráním vadnutí-schopných listových vrcholků omezíte snahu a možnost akumulovat vodu v době oblevy. Naopak nejlepší přežití vykazují polokeře, kam odhazuji přebytečný sníh = jednak mají možnost doplňovat vláhu a pak jsou i tepelně chráněny vrstvou sněhu.

SfK

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika