Nemocná divizna



Ribanna - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (56) - 136.251 (?) 
26.5.2018 22:28, zobrazeno: 3417x

Na zahrádce mám několi let divizny, ale něco je napadlo, nevím jestli škůdce nebo choroba, poradí mi někdo co s tím?





Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 168.81 (?), 26.5.2018 22:53

Na divizně máte dost časté housenky. Jak se motýl jmenuje nevím. Třeba Vám s jeho jménem pomůže Gůgl (viz.: housenky na divizně).
Diviznu mívám 1-2. Takže mladé lístečky opatrně a opakovaně rozhrnu a housenky zamáčknu. Mně to stačí. Co Vám? JG

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Ribanna - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (56) - 136.251 (?), 26.5.2018 23:05

podle popisu by tomu nejvíc odpovídala kukléřka diviznová-ale bohužel jsem zatím žádné housenky neobjevila.No, zkusím se podívat znovu a pod lupou...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 168.81 (?), 26.5.2018 23:20

Jestli k divizně dojdete "bez slepecké hole", tak lupu potřebovat nebudete. Housenky bývají tmavé, až cca 2 cm dlouhé. Jsou hbité a ukrývají se ve "vatě", kterou vytváří a v paždí listů. Malé třeba přehlédnu, proto zkontroluji opakovaně. Že už jsou všecky zlikvidované, poznám podle toho, že nevzniká nová "vata" a divizna neroní černou štávu. JG

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 244.96 (?), 27.5.2018 20:57

tak bohužel-vzala jsem si i lupu, ale kromě mravenců jsem žádné tvory neobjevila.Ani housenky, takže jsem tam kde předtím

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 168.81 (?), 27.5.2018 22:22

Hm, tak nenašla. Všechno i lupu měla. A kde byla pečlivost? Stopy požerků, trusu a „vaty“ na fotkách jsou jasné.
Housenky jsou nejen dost velké (starší), ale i dost hbité. Vůbec nečekají na místě. Opravdu rychle mizí mezi základy listů a mezi nimi pak níž. Tak hledat znovu. A místo lupy nějakou špejli, tenký špičatý klacík. A když bude i ta pečlivost, tak se je vypátrat povede. JG

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika