kustovnice čínská



Tazz1 - (8) - 130.54 (?)
5.8.2008 0:09

Bylo by možné, aby sem někdo konečně dal fotky obou uvedených odrůd? Mám Goji od Starkla a zdá se mi, že má uvedené kopinaté listy. Tak nevím.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
host - 2.142 (?), 4.6.2008 17:47

mam dve goji od starkla bili to hrozny chcipaci ale prihnojil jsem je kristalonem start a jsou pulmetrove u starkla me ujistili ze jejich lycium barbatum je preslechtene od dodavatele a neni jedovate ale pro jistotu jsem si objednal dve kustovnice u krakonose a behem dvou tydnu jsou jednou takove tak jsem na to zvedavy jak to dopadne.at se vam vsem dari.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 121.155 (?), 1.8.2008 8:56

Dobrý den,

bohužel skutečnost, že Starkl prodává přešlechtěnou lycium barbatum (kustovnice cizí), tedy jedovatou formu kustovnice čínské přešlechtěnou na nejedovatou, jsem zjistil i na jiném zahradnickém fóru, kdy na dotaz jednoho tazatele toto Starkl též potvrdil. Též jsem si 3 ks této kustovnice čínské od Starkla bohužel zakoupil. Skutečnost, že Stakl (ale dle mého názoru i ostatní obchodníci) prodává Lycium barbatum, jsem si ověřil i z odborné literatury a fotek. Každý totiž, kdo si koupil tuto kustovnici čínskou již jistě zpozoroval, že má listy spíše oválné. Pravá kustovnice čínská, tedy lycium chinense, jejíž významné účinky na zdraví člověka jsou ověřeny jak farmakologicky tak i staletími zkušeností, má však listy podlouhlé kopinaté (tedy do špičky) až okrouhlé. Sám jsem si to ověřil jak na fotkách, tak i u vlastní kustovníce čínské vypěstované ze semínek, které obsahují sušené plody kustovnice čínské, která se dá koupit ve zdravé výživě. Tedy zdravotní účinky, které Starkl na svých stránkách uvádí, mají spolehlivě plody kustovnice čínské (lycium chinense). Starkl však prodává kustovnici cizí (lycium barbatum), která roste v ČR zplaněle, u jejíž plodů nebyly takovéto příznivé zdravotní účinky, které Stárkl popisuje, u nás nikdy zjištěny. Tato rostlina je u nás z farmakologického hlediska neprozkoumaná a proto jistý zdroj, který zde nemohu z důvodu zákazu reklamy na tomto fóru, uvádí, že plody kustovnice, která roste u nás, tedy plody kustovnice cizí neboli lycium barbatum, (kterou prodává Stárkl, ale zřejmě i jiní obchodníci), raději nebudeme užívat a spolehneme se na osvědčenou kustovnici čínskou neboli lycium chinense. Z výše uvedeného tak lze spolehlivě učinit závěr, že Starkl (a zrejmě i jiní obchodníci) prodává kustovnici cizí (lycium barbatum), jejímž plodům připisují stejné zdravotní účinky, jako mají plody kustovnice čínské (lycium chinense). Tím však klamou spotřebitele, neboť takové zdravotní účinky u plodů kustovnice cizí (lycium barbatum) u nás nebyly zjištěny. A to zvlášťe, jestliže se jedná o jakousi přešlechtěnou formu lycium barbatum. A lze silně pochybovat o tom, že si Starkl takové testy nechal, na jejich prodávané formě kustovnice, udělat. Já osobně tedy zřejmě všechny 3 Goji od Starkla zlikviduji a vypěstuji si pravé kustovnice čínské neboli lycium chinense, ze semínka, jelikož odmítám pěstovat něco, co mi bude na zahradě pouze zabírat místo a ještě tím ryskovat, že plody této kustovnice (Lycium barbatum) budou mít namísto příznivého dopadu na zdraví mého a mých blízkých účinek zcela opačný. Máte-li někdo jiné či další poznatky ohledně koupených kustovnic od Stakla, budu rád, když je zde uvedete. Rovněž budu rád za jakoukoli reakci k výše uvedenému. Jinak přeji příjemný den

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Tazz1 - (8) - 130.54 (?), 5.8.2008 0:09

Bylo by možné, aby sem někdo konečně dal fotky obou uvedených odrůd? Mám Goji od Starkla a zdá se mi, že má uvedené kopinaté listy. Tak nevím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 121.155 (?), 6.8.2008 15:10

Dobrý den,

bohužel příspěvky s reklamou jsou na těchto stránkách odstraňovány. Již jednou jsem zde vkládal internetový odkaz na podrobný návod na pěstování Goji, ale byl odstraněn. Proto zkuste na internetových stránkách nějaký obrázek vyhledat. Upozorňuji však, že i na některých stránkách obchodníků s kustovnicí čínskou jsou zobrazeny rostliny kustovnice cizí (lycium barbatum). Proto bych doporučoval nehledat na stránkách obchodníků, ale na jiných stránkách.

S pozdravem autor výše uvedeného příspěvku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 132.58 (?), 26.8.2008 15:55

Dobrý den,

na databaze.dendrologie.cz jsem našel i kustovnici čínskou. Soudím, že pravá kustovnice čínská se pozná podle toho, že nemá trny. Potvrdí mi někdo, jestli je to tak?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 224.24 (?), 14.9.2008 16:44

ahoj, môžem požiadať o podrobný návod na pestovanie kustovnice čínskej? ďakujem. jozef.cernansky@post.sk

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
anetta - (10) - 156.8 (?), 3.11.2008 18:22

Dobrý den, je sice už listopad, ale snad někomu pomůže můj obrázek "Kustovnice cizí", který jsem i s popisem té rostliny našla v Domácím herbáři Penelope Ody. Z obrázku je jasně vidět, že s Kustovnicí čínskou si nejsou podobné ani trochu. Zdravím všechny pěstitele.

anetta

Kustovnice cizí
Kustovnice cizí
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 168.64 (?), 24.12.2008 10:15

tahle Vaše kustovnice ale nemá s kustovnicí nic společného... je to asi chyba překladu knihy... ani to nepatří do stejné čeledi...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 249.148 (?), 22.9.2012 16:33

Na obrázku je Kajeput střídavolistý.Už latinské jméno je úplně jiné...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 3.150 (?), 29.7.2008 6:21

Letos jsem zakoupil, taky od starkla, kustovnici čínskou, a byla taky malá.dnes ale je z ní už pořádnej kousek -roste jako z vody. Jenom nevím, jestli je to kustovnice čínská..podle popisu by měla být trochu trnitá, ale zatím jsem neobjevil ani náznak nějakých trnů.no uvidím později. Jinak jsem ji vysadil na slunné místo a do dobré půdy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika