Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Dobrý den,

bohužel skutečnost, že Starkl prodává přešlechtěnou lycium barbatum (kustovnice cizí), tedy jedovatou formu kustovnice čínské přešlechtěnou na nejedovatou, jsem zjistil i na jiném zahradnickém fóru, kdy na dotaz jednoho tazatele toto Starkl též potvrdil. Též jsem si 3 ks této kustovnice čínské od Starkla bohužel zakoupil. Skutečnost, že Stakl (ale dle mého názoru i ostatní obchodníci) prodává Lycium barbatum, jsem si ověřil i z odborné literatury a fotek. Každý totiž, kdo si koupil tuto kustovnici čínskou již jistě zpozoroval, že má listy spíše oválné. Pravá kustovnice čínská, tedy lycium chinense, jejíž významné účinky na zdraví člověka jsou ověřeny jak farmakologicky tak i staletími zkušeností, má však listy podlouhlé kopinaté (tedy do špičky) až okrouhlé. Sám jsem si to ověřil jak na fotkách, tak i u vlastní kustovníce čínské vypěstované ze semínek, které obsahují sušené plody kustovnice čínské, která se dá koupit ve zdravé výživě. Tedy zdravotní účinky, které Starkl na svých stránkách uvádí, mají spolehlivě plody kustovnice čínské (lycium chinense). Starkl však prodává kustovnici cizí (lycium barbatum), která roste v ČR zplaněle, u jejíž plodů nebyly takovéto příznivé zdravotní účinky, které Stárkl popisuje, u nás nikdy zjištěny. Tato rostlina je u nás z farmakologického hlediska neprozkoumaná a proto jistý zdroj, který zde nemohu z důvodu zákazu reklamy na tomto fóru, uvádí, že plody kustovnice, která roste u nás, tedy plody kustovnice cizí neboli lycium barbatum, (kterou prodává Stárkl, ale zřejmě i jiní obchodníci), raději nebudeme užívat a spolehneme se na osvědčenou kustovnici čínskou neboli lycium chinense. Z výše uvedeného tak lze spolehlivě učinit závěr, že Starkl (a zrejmě i jiní obchodníci) prodává kustovnici cizí (lycium barbatum), jejímž plodům připisují stejné zdravotní účinky, jako mají plody kustovnice čínské (lycium chinense). Tím však klamou spotřebitele, neboť takové zdravotní účinky u plodů kustovnice cizí (lycium barbatum) u nás nebyly zjištěny. A to zvlášťe, jestliže se jedná o jakousi přešlechtěnou formu lycium barbatum. A lze silně pochybovat o tom, že si Starkl takové testy nechal, na jejich prodávané formě kustovnice, udělat. Já osobně tedy zřejmě všechny 3 Goji od Starkla zlikviduji a vypěstuji si pravé kustovnice čínské neboli lycium chinense, ze semínka, jelikož odmítám pěstovat něco, co mi bude na zahradě pouze zabírat místo a ještě tím ryskovat, že plody této kustovnice (Lycium barbatum) budou mít namísto příznivého dopadu na zdraví mého a mých blízkých účinek zcela opačný. Máte-li někdo jiné či další poznatky ohledně koupených kustovnic od Stakla, budu rád, když je zde uvedete. Rovněž budu rád za jakoukoli reakci k výše uvedenému. Jinak přeji příjemný den

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 12 a číslo 13.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika