Umístění teploměru v udírně



host - 79.150 (?) 
5.10.2009 13:19, zobrazeno: 25407x

Dobrý den, mám dřevěnou udírnu, topeniště je tak 1m bokem. Problém je v umístění teploměru, nevím kam jej dát. Nyní ho mám umístěný v udírně nahoře, těsně pod komínem, a tam vyhoupla teplota ihned po zatopení na 150 stupňů C, ale myslím si, že když jsem rukou zkoušel do udírny sahat, že tam moc velké teplo nebylo.  Myslím si, že ta teplota v udírně taková nebyla a určitě neodpovídala.  Všude se píše, že se má udírna vyhřát, ale když já tu teplotu mám hned po zatopení? Teploměr je v pořádku, je nový. Myslím si, že to bude právě v tom umístění. Jestli má někdo zkušenost s tím, prosím poraďte mi. děkuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 143.205 (?), 5.10.2009 13:24

Zkušenosti nemám, nicměné logika je : teplotu měřím v tom místě a úrovní, kde bude viset materiál, který se udí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 5.10.2009 14:03

Umístěním to není. Pokud studenými zdmi protahuje horký kouř, teploměr logicky ukáže teplotu horkého kouře. Vytopit zděnou udírnu neznamená začít udit, jakmile mi teploměr poprvé ukáže 70 - 80, nýbrž po dosažení této teploty v ní topit 1/2 až 1 hodinu a pak teprve zavěsit maso.. Teploměr je důležitý na udržování optimální teploty ve vyhřáté udírně, ne však jako indikátor jejího vyhřátí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 143.205 (?), 5.10.2009 14:23

Umístěním to není, můžete jej mít klidně v topeništi...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 128.44 (?), 5.10.2009 19:21

Ano, dovolujem si u tazatelů předpokládat alespoň reziduální zbytky normálního rozumu a nepopisujem do detailu, že kočka se nesmí sušit v mikrovlnce a že vařící voda je horká.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika