Sůl v naloženém mase na uzení



Radek.P - (36) - 183.41 (?)
25.1.2020 10:46

Zdravím,22g soli na litr vody není 24% solný roztok.Roztok na nástřik se dělá z 240g soli na litr vody.Nastříknuté maso se dá do nádoby.Nemusí se již zalévat lákem.V lednici stačí nechat 1-2dny a může se udit.Já ho nechávám 2-3dny.Pokud maso nastříknete a ještě obalíte v soli, může být hodně slané.Nastříknuté maso které necháte týden a déle bude asi hodně měkké.Podle mého názoru Vám manželka bude více nadávat, když bude v lednici maso např.10dní než když ho za 2dny vyudíte.Je to můj názor.rpstylle@seznam.cz

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
host - 205.234 (?), 25.1.2020 11:06
Nereste co se vam vejde nevejde. To není zásadní. Vakuovacka všechnu slanou vodu kterou tam jehlou nastrikate znovu vysaje. Za další, dat 2deka soli nebo 20 deka je taky rozdíl. Ani vás postup, tedy 2 gramy na deci a pak obalit v soli za týden nic moc neudělá. To jen pokud by váš původní záměr byl označen ze je bez chyby. To je můj názor.24 deka soli na litr vody/ 10 kg masa to je vyzkoušené
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
AldaTreb - (8) - 63.130 (?), 25.1.2020 11:47
Jasnacka, tech 22g byl preklep... Omlouvam se, ze uz jsem.se.k tomu dal nevratil... Samozrejme pocitam s 220-240g na litr...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Radek.P - (36) - 183.41 (?), 25.1.2020 10:46

Zdravím,22g soli na litr vody není 24% solný roztok.Roztok na nástřik se dělá z 240g soli na litr vody.Nastříknuté maso se dá do nádoby.Nemusí se již zalévat lákem.V lednici stačí nechat 1-2dny a může se udit.Já ho nechávám 2-3dny.Pokud maso nastříknete a ještě obalíte v soli, může být hodně slané.Nastříknuté maso které necháte týden a déle bude asi hodně měkké.Podle mého názoru Vám manželka bude více nadávat, když bude v lednici maso např.10dní než když ho za 2dny vyudíte.Je to můj názor.rpstylle@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 171.222 (?), 23.1.2021 19:31

Zdravím,

dnes jsem nastřikoval krkovici 24% solným roztokem cca 1dcl na kilo masa. Pak vakuoval do sáčků 28cmx30cm, velikost 30 cm právě větší aby se neodsála voda a byl pevný svár. Voda pochopitně ke konci tročičku jde ale ne že by byl plný odkapový žlábek ve vakuovačce a nebo nešel svár. Zkontroluji svár, otřu vnitřek sáčku nad svárem a udělám ještě jeden svár   cca 1 cm nad stávajícím svárem bez vakuování.Kousky masa byly 1 kg až 1,150 kg. Dá se vložit před svár i složená papírová kuchynská utěrka aby zabránila úniku té trošky vody, ale to nemám odzkoušeno. Také mne trápil nedostatek místa na umístění nádoby když jsem dělal do láku a vakuovačka to vyřešila a nyní jí io využívá manželka v kuchyni :-)

Tak dejte vědět zda vám má zkušenost pomohla

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 236.1 (?), 23.1.2021 23:07

Vakuování může mít svůj smysl., letos to poprvé zkouším.  Kusy masa ve folii můžeme v tmto ročním období nechat ležet na balkóně nebo za oknem.  Ale při nastříknutí masa slaným roztokem nevidím ve vakuování žádný smysl, naopak je to kontraproduktivní. Nejdřív slaný roztok do masa nastříknete a pak ho vytvořeným vakuem vytáhnete ven (jistě ne všechen, ale část ano). Když obalím suché maso suchou solí a ihned vakuuju (aby sůl nestihla vytáhnout vodu z masa osmoticky), žádná voda do sváru nestihne natéct. Samozřejmě, když použijete zlevněné přemražené maso z Alberta v akci, poteče z něj šťáva vždycky.
  Vakuované maso snižuje riziko zkažení láku při dlouhém naložení a možná zkrátí dobu nakládání na 2-3 týdny. Po nástřiku ale netřeba vakuovat, udí se hned nebo za 2 dny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 238.95 (?), 27.1.2021 22:22

Bohatě to stačí zabalit do smršťovací fólie, netřeba vakuovat. A místo napichování roztoku stačí nasolit na sucho, je to čistější práce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 214.246 (?), 28.1.2021 7:05

Nestačí místo napichovani jen obalit v soli.Vůbec jste asi nepochopil, proč se to napichuje. Když to jen obalite v soli tak pak čekáte 5 týdnu než se to dostane do středu masa. Když to napichnete tak čekáte jen na to než se ohřeje udirna. V nadsázce řečeno. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika