Sůl v naloženém mase na uzení



host - 9.135 (?)
1.3.2019 19:38

Pan Vysloužil poradil dobře, vaší reakci moc nerozumím. Prostě se mi nechce čochtat k udírně v dešti. Doposavad jsem nakládal kombinovaně, ale pořád se tetelil, aby teplota ve sklepě nestoupla moc vysoko. Maso ovšem bylo v láku a bylo relativně jedno, kdy se vyudí. Proto chci zkusit nástřik. Zdá se to být pohodlnější. Nevím co je na dotazu jak prodloužit naložení nastříknutého masa k nepochopení.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
host - 183.41 (?), 1.3.2019 9:04

Zdravím, také udím venku.Nevím co to je když nevyjde počasí.Udit se dá za jakéhokoliv počasí.Pokud nechci udit ve velkém mrazu tak maso nebudu nastřikovat.Když Vám počasí nevyjde a maso již máte nastříknuté tak ho zalejte lákem.Pokud budete čekat měsíc než opadne mráz tak maso nemusíte nastřikovat ale rovnou ho naložte kombinovaně.

rpstylle@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 1.3.2019 9:47

Já tomu počasí rozumím. Taky udím venku a když prší - třeba jako teď - je to uzení dost vopruz. Musí se chodit přikládat v pláštěnce a dřevo mít schované aby nenamoklo. Nicméně uzení nikdy neodkládám, protože pokaždé udím i klobásy a tam by to jaksi nešlo.
Udíte-li venku pod střechou, je to něco jiného, já mám střechu jen na uzáku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
siemens - (43) - 75.5 (?), 1.2.2021 21:36

Preco nemoze maso namoknut? Topim v kotline z boku a absolutne v tom nie je problem. Pri klobasach je to dokonca ziaduce aby crevo neprischlo hned. Drevo len tvrde a vysledny produkt je vonavy bez pachute

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 9.135 (?), 1.3.2019 19:38

Pan Vysloužil poradil dobře, vaší reakci moc nerozumím. Prostě se mi nechce čochtat k udírně v dešti. Doposavad jsem nakládal kombinovaně, ale pořád se tetelil, aby teplota ve sklepě nestoupla moc vysoko. Maso ovšem bylo v láku a bylo relativně jedno, kdy se vyudí. Proto chci zkusit nástřik. Zdá se to být pohodlnější. Nevím co je na dotazu jak prodloužit naložení nastříknutého masa k nepochopení.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 84.190 (?), 2.3.2019 7:41
Pořádnou jehlu, otvory z boku, obsah alespoň 30cl.Do každého kila dam 3 a něco.Necham 3-4 dny ve 2-4 stupně. Takový prostor si musím najít. Mimo zimu je to jen ledníce.Lak 24%.mnozstvi do 7-8 kg masa. Udit mužů za každého počasí, ale výběru si když neprší což u nás není problém.Kdyz se zda nastřík pohodlnější, zamerte se, aby samotné uzeni bylo taky pohodové.👍 .
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 74.109 (?), 3.3.2019 16:12

Nechcem nikomu kaziť radosť z domacich produktov, ale odporúčam zistit informacie čo obsahuje dnešná kuchynska sol. Nazval by som ju posypovou solou na cesty.prirodna sol obsahuje 83 prvkou a ta, ktoru používame ma 2. Z toho jeden je "vitamin"tzv.protihrudkovacia latka. Rozmyšlajte že takato sol sa použiva všade od vyroby chleba až po slaninu. O morskej soli ani nehovorím. (more je jeden odpadkovy koš alebo septik) od sudov s rádioaktívnym odpadom až po... z vlastnej skúseností pracoval som ako mechanik na lodiach a videl som čo všetko ide do mora z lodi. Su to plávajúce septiky s výpustnou zátkou. Takže vyrobiť v dnešnej dobe kvalitne jedlo je možné len s riadnou dávkou poznania a informácii.ľutujem naše deti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 171.127 (?), 3.3.2019 23:39

kuchynska sol obsahuje hlavne aj uhlicitany, vapenaty aj horecnaty, nieco z draselnych soli a davaju umelo do nej jod. Ak vam kuchynska sol uskodi, tak celkom iste vam uskodi NaCl a nic ine, pretoze NaCl je tam najviac. Naopak pritomnost inych soli je skor prospesna (v niektorej soli sa jod vyskytuje prirodzene)

Tie vase septiky z lodi si daju sardinky a cajky a za par minut po nich nie je ani stopy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
AldaTreb - (8) - 63.130 (?), 24.1.2020 19:22
Zdravim udiče 😉 Chtel jsem.se.v tomhle smeru zeptat, kdyz budu chtet natstriknout solnym.roztokem,.muze to byt i nadyl? Treba na tyden? Mel jsem takovou vizi, ze bych nastrikl napr. 22g/litr a z toho jak radite 1dcl na kilo.. + obalit v soli, jako kdybych nakladal nasucho, co si maso k sobe nalepi... a pak zavakuovat.. napr na tyden, nez budu moct udit... Je to velka blbost? 😆 Dekuju moc za radu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 205.234 (?), 25.1.2020 7:18
22g/litr není, je 240g / litr a pak z toho 1 deci na kilo masa. Napichate a vakuovacka vám to vysaje.Napichal bych to a nechal v lednici týden 10 dni je to slané akorát. Když to ještě obalite v soli je to nepozivatelne, velmi slané. Pro to komplikovat, když je dáno (kilo masa/ deciroztoku 24%)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
AldaTreb - (8) - 63.130 (?), 25.1.2020 9:12
Resim to spis proto, ze vakuove pytliky se mi.lip vejdou do lednice, nez masiko, ktere napicham a pak je stejneusim dat do hrnce, aby byly ponorene.. ten mi zabere moc.mista a zenska me uskrti. Proto jsem chtel hodit do vakuovyh pytliku anbyl by klid. Dekuju za reakcke
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika