Stavba udírny s grilem svépomocí



Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 92.152 (?)
14.1.2014 19:52

Pěkné, moc pěkné. Jen tak dál kutilové!!!

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  <  21,  22,  23,  24,  25   
   
host - 143.192 (?), 14.1.2014 10:34

Dobrý den,

Posílám foto pro inspiraci. Je to vestavba do již existujícího altánu z materiálů "Co dům dal".

Miguel

KRB
KRB
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 92.152 (?), 14.1.2014 19:52

Pěkné, moc pěkné. Jen tak dál kutilové!!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 229.32 (?), 6.11.2011 19:15
Dobrý deň Neviem či to sem mám dať ale možno niekoho inšpirujem. Slúži to ako udiareň,krb a keď sa zloží z piecky viko pasuje tam 12 l antikorový kotlík na guláš.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Tomas1935 - (1) - 125.72 (?), 26.4.2018 13:08

Zdaravím,

dlouho jsem se odhodlával ke stavbě zahradního krbu.Předtím než jsem začal, snažil jsem se sehnat co nejvíc informací, aby také vše následně fungovalo, jak má. Možná to někomu tedy pomůže... Stavba trvala cca 4 měsíce a náklady se pohybovaly okolo 40000Kč (kupoval jsem takřka vše). Jedná se o betonové štípadné bloky (BROŽ), tepelně namáhané části vystavěny šamotky. Komín stavebnice pruměr 200 cca 4m (následně doplněn o turbo hlavici pro lepší tah).

Do udírny se topí pod krbem. Kouř je přiveden ocelovou rourou která je dlouhá cca 1,5m a obsypáná pískem. Udírna je zadní strany krbu a je obložená zevnitř palubkou. Výstup udírny je napojen ocelovou rourou s klapkou do komínu od krbu.

Samotný krb je vystavěn ze šamotových cihel, kde jsem se snažil dodržet odrazové zrcadlo a následně v komínu vytvořil zpětnou smičku na padající plyny z komínu.

Na co doporučiji se nejvíc zaměřit, je šířka komínu. 200 roura Vám opravdu neodvede všechen kouř pokud máte velky vstupní otvor do krbu a bude vám to kouřit do prostoru.

Jedná se o krb s udírnou + skříňka, vodovodní baterie, umyvadlo, světla, zásuvky.




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 229.32 (?), 6.11.2011 19:38
Ešte nejaké foto.Akosi čudne funguje net neviem či tie fotky zoberie.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 92.43 (?), 8.11.2011 19:12

Pěkné a hlavně dobrý nápad, koncepčně je to další podnět pro případné stavebníky. Opravdu pěkné.

Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Mezek - (17) - 147.123 (?), 1.12.2011 15:54

No, fakt dobrý, žádný problém se šamotkama, jestli stavba při zatopení popraská či ne.Prostě výborný nápad.A je to i esteticky OK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Michalci5 - (1) - 253.29 (?), 12.11.2011 15:05

Ahoj, ono opravdu není moc postupů na internetu. Všechny firmy, si to hlídají a nechtějí nic prozradit. Knížek je také plno, ale přesný postup, kde je krok za krokem nenajdete. Já jsem na začátku léta projel snad celý net. V téhle diskuzi jsem našel vše, co jsem pottřeboval a pustil se do díla. Nechal jsem se zde inspirovat, a vše jsem zdokumentoval. Krok za krokem. Založil jsem si internetovou doménu a do měsíce snad vytvořim stránky. Zatím přikládam nějaké foto. Krb s udírnou sice nemá ještě komín, ale jinak je hotový. čekam na kováře, až dodělá komín, aby vše ladilo k dvířkám. Nejsem žádný zedník, takže spáry moc nelícujou a tak, ale na to, že jsem z cihel stavěl poprvé... se mně to povedlo:-)

Krb s udírnou
Krb s udírnou
Krb s udírnou
Krb s udírnou
Krb s udírnou
Krb s udírnou
Krb s udírnou
Krb s udírnou
Krb s udírnou
Krb s udírnou
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 144.226 (?), 17.12.2012 15:33

Zdravím všechny,
předem bych chtěl říct, že obdivuji vaši zručnost, jsou to tu samé nádherné výtvory. Já takový fortel zřejmě nemám, micméně, posbíral jsem odvahu a na jaře bych se do něčeho podobného rád pustil. Jelikož jsem naprostý laik a teoretik, tak některé věci úplně nechápu a rád bych se zeptal jak to v praxi funguje. Velice detailně to tu má nafoceno Martin, tak bych se, s dovolením, opřel o jeho fotky:
1) Topeniště pro udírnu. Jestli jsem to dobře pochopil, tak Martin to má udělané tak, že vrch má přikrytý plechem, na něm izolaci (čedičovou vatu) a celé zalité betonem. Není tu nebezpečí, že ten plech časem prohoří a pak zhoří i ta izolace? Není jistější udělat šamotový strop? Nebo i ten šamot může prohořet?
2) Sopouch krbu a zrcadlo. Na fotkách je vidět, že nad klenbou je překlad z plechu (vystužený roxorem) a na něm beton. Ten betom žár z ohně vydrží? A je vůbec dobrá kombinace železo a beton na teplotní namáhání? Železo má větší roztažnost, takže laicky bych řekl, že to musí popraskat. Jaké jsou zkušenosti z praxe?
3) Komín. Můžu hned za zrcadlem (zúžením) pokračovat pouze licovými cihlami nebo musím použít šamotové? Do jaké výšky?

Předem děkuji za odpovědi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 164.4 (?), 14.12.2011 17:46

Michale, pěkné..mám dotaz, díry na popelníky, spíše vložky, jsou koupené nebo dělané a z čeho a popelníky by mne taky zajímaly?díky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  21,  22,  23,  24,  25   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika