Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Zdravím všechny,
předem bych chtěl říct, že obdivuji vaši zručnost, jsou to tu samé nádherné výtvory. Já takový fortel zřejmě nemám, micméně, posbíral jsem odvahu a na jaře bych se do něčeho podobného rád pustil. Jelikož jsem naprostý laik a teoretik, tak některé věci úplně nechápu a rád bych se zeptal jak to v praxi funguje. Velice detailně to tu má nafoceno Martin, tak bych se, s dovolením, opřel o jeho fotky:
1) Topeniště pro udírnu. Jestli jsem to dobře pochopil, tak Martin to má udělané tak, že vrch má přikrytý plechem, na něm izolaci (čedičovou vatu) a celé zalité betonem. Není tu nebezpečí, že ten plech časem prohoří a pak zhoří i ta izolace? Není jistější udělat šamotový strop? Nebo i ten šamot může prohořet?
2) Sopouch krbu a zrcadlo. Na fotkách je vidět, že nad klenbou je překlad z plechu (vystužený roxorem) a na něm beton. Ten betom žár z ohně vydrží? A je vůbec dobrá kombinace železo a beton na teplotní namáhání? Železo má větší roztažnost, takže laicky bych řekl, že to musí popraskat. Jaké jsou zkušenosti z praxe?
3) Komín. Můžu hned za zrcadlem (zúžením) pokračovat pouze licovými cihlami nebo musím použít šamotové? Do jaké výšky?

Předem děkuji za odpovědi.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 13 a číslo 14.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika