Jahnacina aby vonala



host - 14.8 (?) 
20.2.2015 18:27, zobrazeno: 16247x

Jahnacie sa pomaly vracia na stol na Slovensku, najma v tomto obdobi. I ked vacsina sa vyvaza. My sme prvy krat po dlhej dobe kupili kusok maleho jahniatka. Poradte nejake chutne recepty, pripadne ako to spravit, aby masko nesmrdelo.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 21.2.2015 19:29

Pokud je jehně opravdu mladé, tak nesmrdí. Je-li již odrosté (velikosti dospělé ovce), je skopový pach vázaný na lůj. Pokud ho odstraníte, maso cítít nebude. Jedná-li se o starého berana, nepomůže nic.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 7.181 (?), 21.2.2015 21:30

a nejaky dobry recept niekto nema?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 45.194 (?), 21.2.2015 21:50

maso se musí dokonale odblanit, receptů je moc, řízky na rozmarýnu, guláš,pečeně, sekaná do klobás.Já vařím podle oka a co doma mám a přiměřeně, dejte dotaz do vyhledávače

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 178.38 (?), 22.2.2015 12:55

No... záleží, jak jste na tenhle typ smradu hákliví... Já nejím ze zásady divočinu, králíka skousnu, ale moc mi už nevoní, jehněčí a skopové bych do huby nevzala. Nesním kozí sýr a nanapila bych se mléka a to ani čerstvého,,nepasterizovaného" kravského. Já z toho ten dobytek neustále cítím, jako bych to pila přímo z vemene. Podotýkám, že jsem lopata jako polenowink a na kravském mléku přímo z vemene, jsem vyrostla. Jednou jedinkrát mne přesvěčil muž, ať si v jedné z nejluxusnějších restaurací světa, dám těstoviny s jehněčím, protože za a)nebylo tam z čeho moc vybírat, neb zrovna byly,,jehněčí dny" a za b)nikdy jsem ho do té doby nejedla. On si ovšem dal rybu, na kterou já neměla vůbec chuť. Po prvním soustu jsem měla co dělat, abych se nepoblila. On mi samozřejmě nevěřil, tak jsem mu to nacpala, ať ochutná a uznal, že se to vážně nedá... a to on jinak sní cokoliv...

Nevím, na čem všem v tomhle případě záleží, ale někdo to prostě,,nedá" po jakékoliv úpravěwink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 157.239 (?), 22.2.2015 19:51

Nechejte si zkontrolovat stav štítné žlázy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?), 22.2.2015 22:25

Milá paní, vy to popisujete tak, jakoby nikdo z fóra jehněčí v životě nejedl. Znám lidi, kteří nevezmou do úst maso kuřete, ale kvůli tomu nebudu tvrdit, že zapáchá. Možná Vám na těch jehněčích dnech skutečně nabídli starého kozla.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 178.38 (?), 23.2.2015 8:09

Ano pro mne zapáchá. Dalo by se to nazvat,,specifickou chutí", kterou ale hodně lidí nemusí. Stejně jako hodně lidí nesní rybusmiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 25.2.2015 13:03

Nojo, ale diskuze začla o tom, jak dobře připravit jehněčí, aby bylo dobré, vonělo a nesmrdělo. Že se najdou lidé, kteří takové maso nevezmou do úst, je logické, ale nechápu, proč to do vláka píšou. Je to stejné, jako kdyby chtěl někdo poradit s výběrem motorové pily a já na to hřímal, že tak nebezpečný stoj bych nikdy do ruky nevzal.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 6.7 (?), 25.2.2015 15:52

Lovil som trochu v pamati a myslim, ze prave Vy pan Vyslouzil moc rad motorove pily nemate.smiley Ale je vam odpustene, lebo to vyplyva z Vasho vzdtahu k stromom.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika