Králíci - choroby



host - 158.26 (?)
10.9.2010 23:34

No, nejsem chovatel, ale spíš bych se poradila s veterinářem. Popište mu příznaky a měl by poradit. nebo pohledejte na internetu onemocnění králíků. Ale úplně nejlepší je přece jenom ten veterinář. Nějaké experimenty bych asi moc nedoporučovala.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 15.236 (?), 10.9.2010 9:22, zobrazeno: 71212x

Chovám králíky přes 20 let a letos je to peklo. Nejdřív zaútočila myxomatoza, něco chcíplo, teď chov drancuje něco jinčího. Králík je dobrý dobrý a najednou ráno chcíplej. Nafouklej jak blázen.  Krmím je senem, přidávám trochu ovesných vloček. Nejdřív jsem si myslel, že je to těma vločkama, ale furt mi vrtalo hlavou, proč by se po tom nafukovali když jsou na ně zvyklí. A hlavně, v kotcích o kus dál vše ok. Vyřadil jsem vločky a nic.  Dneska jsem jednoho otevřel, tak nejenže byl nafouklej, ale i játra byly divný, takové krvavé čárečky na nich byly. Nebude to nějaká ta enterokolitida. Poraďte prosím, čím to vydesinfikovat, aby se to neopakovalo. Děkuju, Lukáš

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 158.26 (?), 10.9.2010 23:34

No, nejsem chovatel, ale spíš bych se poradila s veterinářem. Popište mu příznaky a měl by poradit. nebo pohledejte na internetu onemocnění králíků. Ale úplně nejlepší je přece jenom ten veterinář. Nějaké experimenty bych asi moc nedoporučovala.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 123.155 (?), 29.10.2010 16:55

ja chovam kraliky 25 let po odstaneni hnoje dejte 3 hrste vapna a okolni steni posrikam savem kvuli virum a bakteriim. a nechte 1-2dny vyschnout a pak kraliky dejte zpatky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
valellen - (1) - 145.118 (?), 27.6.2011 10:23

ahoj, mám problém, mám dvou letou králičí holčičku, je to jateční králík ale na mazlení, ale je trochu kulatější než má být.

Před krátkou dobou jsem jí objevila stroupky okolo koutků tlamy a dnes na bradě, koukala jsem na to pořádně a zjistila že má kousek pod tim bouličku, co to může být? děkuji za jakoukoliv radu.

děkuju moc :o(

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 152.171 (?), 3.7.2011 0:50

Abces, alebo jej môžu prerastať zuby - v každom prípade navštívte veterinára, ktorí králikom rozumie a poradí vám (napr. na VFU v Brne, ináč sa pozrite na kralici.cz). Ak sa jej to zhorší a nebude žrať môže umrieť aj za deň-dva.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 176.18 (?), 30.10.2010 11:58

Chovali jsme králíky řadu let, ale při různých nemocech takhle postižená játra neměli. Nemohli něco sežrat (ožrat), čím by se otrávili? Ty čárečky na játrech by mohly mít něco společného s krví - a třeba granule pro potkany působí na krev. Nebo - neožírají něčím natřené stěny králikárny??           L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 145.195 (?), 10.12.2010 17:11

to co popisuju autor tohoto příspěvku je nemoc- koxidioza-existuje přípravek do pití a granulu pro králíky s proti kokxid já tím krmím též ale sejně si občas ta choroba najde nějakého králíčka páč si žerou bobky to je bohužel úděl králiků

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 176.18 (?), 11.12.2010 21:22

Pokud vím, tak kokcidióza jsou bílé skvrnky, ne červené čárky. Dává se proti ní preventivně Sulfadymidin.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 174.36 (?), 12.12.2010 7:45
Ty čárečka na játrech jsme měli také a myslíme si, že to bylo následkem desifence králíkárny, protože jsme ten přípravek zapomněli naředit. Nikdy předtím, ani potom se to neobjevilo.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 176.18 (?), 12.12.2010 12:35

Ještě dodatek - granule proti kokcidióze - veterinář nám řekl, že aby dostatečně účinkovaly, nesměli by ti králíci žrát nic jiného.  L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika