Výsev kedlubny



Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?)
5.2.2018 19:40

Mně saláty přežily zimu skoro všechny (víc než 100 ks). To se budou mít sousedovy slepice dobře. Taky jsem dnes využil pěkného jarního dne, dovezl jsem odleželý koňský hnůj a začal jsem na odpočatém pozemku kopat zapuštěný záhon. Přikryju ho pak polykarbonátem a vysázím v březnu rajčata.

Saláty různých odrůd
Saláty různých odrůd
Budování zapuštěného záhonu
Budování zapuštěného záhonu
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
host - 173.17 (?), 21.1.2018 8:54

Pane Waltere, v týdnu budu běhat po obchodech a shánět nějaká semena. Rád bych koupil také nějaká semena kedluben a salátu pro ten únorový výsev. Můžete mně poradit nejaké odrůdy, se kterými máte dobré zkušenosti při tomto způsobu předpěstování? Kdybyste i někdo jiný měl nějaké zkušenosti, budu vděčný za každou informaci.

                                       Vladimír 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.21 (?), 21.1.2018 12:17

Zdravím Vás, z velmi raných kedlubnů v posledních letech už nepěstuji nic. Dříve jsem pěstoval Moravii a Azur. Z velmi raných odrůd košťálovin seji v únoru jen květák, zelí a kapustu. Z hlávkových salátů mám dobrou zkušenost s odrůdou Safír a Král máje. Zkoušel jsem i Smaragd, ale měl poměrně menší hlávky. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
seky - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (153) - 121.128 (?), 21.1.2018 17:00

Loni jsem pěstovala kedlubny Luna a Korfu, byla jsem spokojená. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 173.17 (?), 21.1.2018 17:37

A kdy jste je vysévala. Já je chci vysévat do pařeniště někdy v únoru.

                                Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 173.17 (?), 23.1.2018 17:34

Dnes jsem brouzdal po Uni Hobby a vzpomněl jsem si na ta semena brukví. Měli tam plno hybridů, ale já jako správný skrblík, jsem si koupil tu doporučovanou lunu za krásných 13,- Kč. Stejně nevím, co z toho únorového výsevu v únoru vyleze.

                    Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3239) - 173.17 (?), 5.2.2018 16:21

Dnes bylo u nás dopoledne pěkně, teplota okolo nuly a tak jsem se vydal na zahradu. Půda zmrzlá, takže jsem se nebrodil v blátě. Nastal správný čas osadit rám pařeniště okny. Jsou trochu špinavá, ale to se spraví, až přijde první jarní déšť. Zítra bych chtěl osadit do pařeniště měřidlo teploty a vlhkosti (Datalogger), druhé měřidlo dám do stínu na severní stranu pařeniště. S výsevem brukví a salátu počítám tak za čtrnáct dní, výsadba keříčkových rajčat by byla v polovině března. Do té doby by měla být sadba salátu a brukví schopna přesazení ven nebo do foliového tunelu.

                 Vladimír

Zapuštěné pařeniště
Zapuštěné pařeniště
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 5.2.2018 19:40

Mně saláty přežily zimu skoro všechny (víc než 100 ks). To se budou mít sousedovy slepice dobře. Taky jsem dnes využil pěkného jarního dne, dovezl jsem odleželý koňský hnůj a začal jsem na odpočatém pozemku kopat zapuštěný záhon. Přikryju ho pak polykarbonátem a vysázím v březnu rajčata.

Saláty různých odrůd
Saláty různých odrůd
Budování zapuštěného záhonu
Budování zapuštěného záhonu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 173.17 (?), 5.2.2018 20:09

To máte na Vysočině nebo v Bulharsku?

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 5.2.2018 21:14

Je to v Bulharsku, ale to počasí bylo za poslední měsíc zhruba stejné jako u vás v Brně. Např. dnes v noci bude taky trochu mrznout. Na horách je stále až 165 cm sněhu. Ode dneška máme délku dne nad 10 hodin, ale v březnu nás v délce dne doženete a předeženete. Nejvíc mi vyhovuje ta hluboká černozem. Můžu vykopat půlmetrovou jímku a zemina bude vypadat stejně. Jíl je asi ve 20 metrech.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.21 (?), 22.2.2018 9:43

Jak nám sdělují meteorologové, tuhé mrazy v tuto dobu nikdo neočekával. Já také ne. Takže letos bude sadba košťálovin trochu později.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika