Výsev kedlubny



Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?)
5.2.2018 21:14

Je to v Bulharsku, ale to počasí bylo za poslední měsíc zhruba stejné jako u vás v Brně. Např. dnes v noci bude taky trochu mrznout. Na horách je stále až 165 cm sněhu. Ode dneška máme délku dne nad 10 hodin, ale v březnu nás v délce dne doženete a předeženete. Nejvíc mi vyhovuje ta hluboká černozem. Můžu vykopat půlmetrovou jímku a zemina bude vypadat stejně. Jíl je asi ve 20 metrech.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
host - 173.17 (?), 21.1.2018 8:54

Pane Waltere, v týdnu budu běhat po obchodech a shánět nějaká semena. Rád bych koupil také nějaká semena kedluben a salátu pro ten únorový výsev. Můžete mně poradit nejaké odrůdy, se kterými máte dobré zkušenosti při tomto způsobu předpěstování? Kdybyste i někdo jiný měl nějaké zkušenosti, budu vděčný za každou informaci.

                                       Vladimír 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.21 (?), 21.1.2018 12:17

Zdravím Vás, z velmi raných kedlubnů v posledních letech už nepěstuji nic. Dříve jsem pěstoval Moravii a Azur. Z velmi raných odrůd košťálovin seji v únoru jen květák, zelí a kapustu. Z hlávkových salátů mám dobrou zkušenost s odrůdou Safír a Král máje. Zkoušel jsem i Smaragd, ale měl poměrně menší hlávky. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
seky - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (153) - 121.128 (?), 21.1.2018 17:00

Loni jsem pěstovala kedlubny Luna a Korfu, byla jsem spokojená. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 173.17 (?), 21.1.2018 17:37

A kdy jste je vysévala. Já je chci vysévat do pařeniště někdy v únoru.

                                Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 173.17 (?), 23.1.2018 17:34

Dnes jsem brouzdal po Uni Hobby a vzpomněl jsem si na ta semena brukví. Měli tam plno hybridů, ale já jako správný skrblík, jsem si koupil tu doporučovanou lunu za krásných 13,- Kč. Stejně nevím, co z toho únorového výsevu v únoru vyleze.

                    Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 173.17 (?), 5.2.2018 16:21

Dnes bylo u nás dopoledne pěkně, teplota okolo nuly a tak jsem se vydal na zahradu. Půda zmrzlá, takže jsem se nebrodil v blátě. Nastal správný čas osadit rám pařeniště okny. Jsou trochu špinavá, ale to se spraví, až přijde první jarní déšť. Zítra bych chtěl osadit do pařeniště měřidlo teploty a vlhkosti (Datalogger), druhé měřidlo dám do stínu na severní stranu pařeniště. S výsevem brukví a salátu počítám tak za čtrnáct dní, výsadba keříčkových rajčat by byla v polovině března. Do té doby by měla být sadba salátu a brukví schopna přesazení ven nebo do foliového tunelu.

                 Vladimír

Zapuštěné pařeniště
Zapuštěné pařeniště
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 5.2.2018 19:40

Mně saláty přežily zimu skoro všechny (víc než 100 ks). To se budou mít sousedovy slepice dobře. Taky jsem dnes využil pěkného jarního dne, dovezl jsem odleželý koňský hnůj a začal jsem na odpočatém pozemku kopat zapuštěný záhon. Přikryju ho pak polykarbonátem a vysázím v březnu rajčata.

Saláty různých odrůd
Saláty různých odrůd
Budování zapuštěného záhonu
Budování zapuštěného záhonu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 173.17 (?), 5.2.2018 20:09

To máte na Vysočině nebo v Bulharsku?

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 5.2.2018 21:14

Je to v Bulharsku, ale to počasí bylo za poslední měsíc zhruba stejné jako u vás v Brně. Např. dnes v noci bude taky trochu mrznout. Na horách je stále až 165 cm sněhu. Ode dneška máme délku dne nad 10 hodin, ale v březnu nás v délce dne doženete a předeženete. Nejvíc mi vyhovuje ta hluboká černozem. Můžu vykopat půlmetrovou jímku a zemina bude vypadat stejně. Jíl je asi ve 20 metrech.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.21 (?), 22.2.2018 9:43

Jak nám sdělují meteorologové, tuhé mrazy v tuto dobu nikdo neočekával. Já také ne. Takže letos bude sadba košťálovin trochu později.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika