Předpěstování košťálovin



host - 168.103 (?)
1.4.2019 22:02

možná vás špatně chápu, ale já košťáloviny v tom sponu se salátem nechám až do sklizně ve skleníku. Salát má rychlejší růst a kratší vegetační dobu a sklidím ho v době, kdy košťálovinám narůstají teprve listy. Walter

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
host - 168.103 (?), 20.2.2019 15:41

po deseti dnech. Walter


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 69.65 (?), 26.2.2019 4:53

tak mám také vyseto, kedlubny modré Blankyt a Giganty.Semena jsou starší, ale zkoušela sem je, a cosi by ještě mělo vylézt.Stačí mi po 15ks.Zatím je to v byte, ale po vzejití dám bud do pařníku, nebo do bedny zakryté igelitem a ven s tím.

Kateřina

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
seky - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (153) - 121.128 (?), 26.2.2019 12:16
Moje kedlubny vypadají takto.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.103 (?), 26.2.2019 21:52

letos ta sadba roste jak z vody, za oknem je na slunci vyšší teplota, i když místnost není vytápěná. Salát už brzy půjde do skleníku. Walter


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.103 (?), 5.3.2019 12:12

Celý obsah truhlíku jsem přepikýroval do nevytápěného skleníku. Walter


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3239) - 61.35 (?), 25.3.2019 5:16

Včera jsem musel rám pařeniště z ředkviček a přísady salátu a kedluben oddělat, přesunout ho jinam a vysadit do něho rajčata, která už nedočkavě čekala. Očividně se těm ředkvičkám v tom studeném pařeništi líbilo. Doufám, že to oddělání rámu nebude pro ně příliš velký šok. Zalil jsem je a položil na ně bílou netkanou textilii.

           Vladimír

Ředkvičky
Ředkvičky
Keříčková rajčata
Keříčková rajčata
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3239) - 135.151 (?), 9.4.2019 13:30

8.3.2019 mně vyklíčily ve studeném rámuy semena ředkviček, salátu a brukví. Dnes po měsíci jsem sklízel první ředkvičky, k mému překvapení to byla odrůda Ester od Moravoseedu, jejíž semena jsem koupil jen tak do počtu. Tato ředkvička nemá nijak velké listy, ale je z těch co jsem vysel jistě nejranější. Bulvičky jsou pěkné, chuť velmi dobrá, nejsou pálivé. Pro příští rok jistě počítám s touto odrůdou. Začal jsem také přesazovat přísadu, zatím kedlubny Moravia. Víc jsem nestihl, snad zítra saláty a také tu modrou brukev. Všechno sázímt do černé tkané folie a ze začátku ještě zakrývat netkanou bílou textilií, která se mně osvědčila při předpěstování sazenic.

           Vladimír

Ředkvičky a přísady salátu a brukví
Ředkvičky a přísady salátu a brukví
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.103 (?), 29.3.2019 20:51

a před týdnem rostliny rozsazené do obvyklého sponu. Salátů bylo ovšem více a tak dva řádky půjdou ještě jinam. Celkově je až neuvěřitelné, že všechny sazenice jsou ze semen vysetých začátkem února do polystyrénového truhlíku. Walter


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
janulle - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (51) - 161.55 (?), 1.4.2019 11:06

Waltře, také mám kedluny a zelí mezi saláty, ale nevím kdy to přesadit ven? Kedlubny asi nechám dojít ve skleníku, ale co s tím zelím? Jak to děláte Vy?Jana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.103 (?), 1.4.2019 22:02

možná vás špatně chápu, ale já košťáloviny v tom sponu se salátem nechám až do sklizně ve skleníku. Salát má rychlejší růst a kratší vegetační dobu a sklidím ho v době, kdy košťálovinám narůstají teprve listy. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika