Předpěstování košťálovin



janulle - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (51) - 161.55 (?)
1.4.2019 11:06

Waltře, také mám kedluny a zelí mezi saláty, ale nevím kdy to přesadit ven? Kedlubny asi nechám dojít ve skleníku, ale co s tím zelím? Jak to děláte Vy?Jana

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
host - 168.103 (?), 20.2.2019 15:41

po deseti dnech. Walter


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 69.65 (?), 26.2.2019 4:53

tak mám také vyseto, kedlubny modré Blankyt a Giganty.Semena jsou starší, ale zkoušela sem je, a cosi by ještě mělo vylézt.Stačí mi po 15ks.Zatím je to v byte, ale po vzejití dám bud do pařníku, nebo do bedny zakryté igelitem a ven s tím.

Kateřina

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
seky - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (153) - 121.128 (?), 26.2.2019 12:16
Moje kedlubny vypadají takto.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.103 (?), 26.2.2019 21:52

letos ta sadba roste jak z vody, za oknem je na slunci vyšší teplota, i když místnost není vytápěná. Salát už brzy půjde do skleníku. Walter


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.103 (?), 5.3.2019 12:12

Celý obsah truhlíku jsem přepikýroval do nevytápěného skleníku. Walter


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3230) - 61.35 (?), 25.3.2019 5:16

Včera jsem musel rám pařeniště z ředkviček a přísady salátu a kedluben oddělat, přesunout ho jinam a vysadit do něho rajčata, která už nedočkavě čekala. Očividně se těm ředkvičkám v tom studeném pařeništi líbilo. Doufám, že to oddělání rámu nebude pro ně příliš velký šok. Zalil jsem je a položil na ně bílou netkanou textilii.

           Vladimír

Ředkvičky
Ředkvičky
Keříčková rajčata
Keříčková rajčata
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3230) - 135.151 (?), 9.4.2019 13:30

8.3.2019 mně vyklíčily ve studeném rámuy semena ředkviček, salátu a brukví. Dnes po měsíci jsem sklízel první ředkvičky, k mému překvapení to byla odrůda Ester od Moravoseedu, jejíž semena jsem koupil jen tak do počtu. Tato ředkvička nemá nijak velké listy, ale je z těch co jsem vysel jistě nejranější. Bulvičky jsou pěkné, chuť velmi dobrá, nejsou pálivé. Pro příští rok jistě počítám s touto odrůdou. Začal jsem také přesazovat přísadu, zatím kedlubny Moravia. Víc jsem nestihl, snad zítra saláty a také tu modrou brukev. Všechno sázímt do černé tkané folie a ze začátku ještě zakrývat netkanou bílou textilií, která se mně osvědčila při předpěstování sazenic.

           Vladimír

Ředkvičky a přísady salátu a brukví
Ředkvičky a přísady salátu a brukví
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.103 (?), 29.3.2019 20:51

a před týdnem rostliny rozsazené do obvyklého sponu. Salátů bylo ovšem více a tak dva řádky půjdou ještě jinam. Celkově je až neuvěřitelné, že všechny sazenice jsou ze semen vysetých začátkem února do polystyrénového truhlíku. Walter


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
janulle - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (51) - 161.55 (?), 1.4.2019 11:06

Waltře, také mám kedluny a zelí mezi saláty, ale nevím kdy to přesadit ven? Kedlubny asi nechám dojít ve skleníku, ale co s tím zelím? Jak to děláte Vy?Jana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.103 (?), 1.4.2019 22:02

možná vás špatně chápu, ale já košťáloviny v tom sponu se salátem nechám až do sklizně ve skleníku. Salát má rychlejší růst a kratší vegetační dobu a sklidím ho v době, kdy košťálovinám narůstají teprve listy. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Ventilátor na krbová kamna12.4.2024
Motorova pila stihl 02812.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika