Podzimní pěstování zeleniny



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3239) - 62.122 (?) 
17.7.2021 9:13

Ve středu jsem vysadil 27 sazenic květáku Beta.

           Vladimír

Květák Beta
Květák Beta
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1749) - 168.21 (?), 17.7.2021 18:12

ve čtvrtek jsem rozsadil 14 sazenic špičatého zelí Murdoc, vysel karotku, červenou řepu, pekingské zelí a před týdnem ještě keříčkové fazole. No a samozřejmě kopr. V září pak vyseju do skleníku kadeřavou petržel na příští rok. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1749) - 168.103 (?), 27.9.2023 15:38

letošní rok úplně to samé. Koncem června jsem vysel semena ze sáčku se špičatým zelím Murdoc F1 (v sáčku je 20 semen) a asi 200 semen směsi cinií, které jsem si usušil z rostlin z předchozího roku. Po uvolnění záhonů po sklizni raných brambor a posečkání na příznivé počasí na přelomu července a srpna jsem pak skoro všechno zasázel, přidal ještě nějaké sazenice celeru a kadeřávku a dále ještě na zbylé záhony vysel červenou řepu Renova, karotku Nantes 5, francouzské keříčkové fazole z Lidlu. Všude jsem mezi ty rostliny ještě rozházel hrnek semen kopru, který jsem si uschoval z vyzrálých okolíků minulý rok. V současnosti už asi týden sklízím a rozdávám kopr, postupně protrhávám karotku, odřízl jsem první špičatá zelí a včera jsem natrhal první košík fazolek. Protože už je rovnodennost, kopr už nestíhá vytvořit okolíky a tak ani jeho stvoly nedřevnatí a lze ho dobře použít ke zpracování v asijské kuchyni. Walter

kopr
kopr
fazole a kopr
fazole a kopr
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 81.144 (?), 27.9.2023 21:41
Pane Waltře, jako včelička... Já sklízím modré kedlubny z druhého výsevu, ale na konzum u nás už moc v tuto dobu nejdou, u nás spíš tak vepřové maso... Ani já je moc nejím, protože se ještě zbrchávám z konzumace kg a kg hroznů a to ještě mám a před hroznama to byly merunky. Ani rajčat jsem letos nepojedl tolik co bývá zvykem a ve skleníku také ještě jsou. Já zakonzervovávám před zimou různé domečky a posezeníčka, aby nevznikaly nějaké další škody. Z technických důvodů jsem musel odbourat část vyhlídkové věžičky a postavil jsem si z toho malý balkonovník. Zatím není potažený speciální folií pro foliovníky. Nic velkého, cca. 6,5 m3 na prodloužení doby po kterou budu moct venčit citroníky, než je zatáhnu z balkonu do pokoje, což je učiněná hrůza pro moje záda. Na zeleninu by se to taky dalo, ale to zatím neplánuju. TAk at se daří dál, dnes jsem ochutnal jablko z jedné jablůnky která poprvé zaplodila je to něco podzimního sladkého a hodně štavnatého, ale odrůdu neznám. Biegler
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika