Podzimní pěstování zeleniny



walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1750) - 168.21 (?)
17.7.2021 18:12

ve čtvrtek jsem rozsadil 14 sazenic špičatého zelí Murdoc, vysel karotku, červenou řepu, pekingské zelí a před týdnem ještě keříčkové fazole. No a samozřejmě kopr. V září pak vyseju do skleníku kadeřavou petržel na příští rok. Walter

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3241) - 62.122 (?), 17.7.2021 9:13

Ve středu jsem vysadil 27 sazenic květáku Beta.

           Vladimír

Květák Beta
Květák Beta
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1750) - 168.21 (?), 17.7.2021 18:12

ve čtvrtek jsem rozsadil 14 sazenic špičatého zelí Murdoc, vysel karotku, červenou řepu, pekingské zelí a před týdnem ještě keříčkové fazole. No a samozřejmě kopr. V září pak vyseju do skleníku kadeřavou petržel na příští rok. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1750) - 168.103 (?), 27.9.2023 15:38

letošní rok úplně to samé. Koncem června jsem vysel semena ze sáčku se špičatým zelím Murdoc F1 (v sáčku je 20 semen) a asi 200 semen směsi cinií, které jsem si usušil z rostlin z předchozího roku. Po uvolnění záhonů po sklizni raných brambor a posečkání na příznivé počasí na přelomu července a srpna jsem pak skoro všechno zasázel, přidal ještě nějaké sazenice celeru a kadeřávku a dále ještě na zbylé záhony vysel červenou řepu Renova, karotku Nantes 5, francouzské keříčkové fazole z Lidlu. Všude jsem mezi ty rostliny ještě rozházel hrnek semen kopru, který jsem si uschoval z vyzrálých okolíků minulý rok. V současnosti už asi týden sklízím a rozdávám kopr, postupně protrhávám karotku, odřízl jsem první špičatá zelí a včera jsem natrhal první košík fazolek. Protože už je rovnodennost, kopr už nestíhá vytvořit okolíky a tak ani jeho stvoly nedřevnatí a lze ho dobře použít ke zpracování v asijské kuchyni. Walter

kopr
kopr
fazole a kopr
fazole a kopr
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 81.144 (?), 27.9.2023 21:41
Pane Waltře, jako včelička... Já sklízím modré kedlubny z druhého výsevu, ale na konzum u nás už moc v tuto dobu nejdou, u nás spíš tak vepřové maso... Ani já je moc nejím, protože se ještě zbrchávám z konzumace kg a kg hroznů a to ještě mám a před hroznama to byly merunky. Ani rajčat jsem letos nepojedl tolik co bývá zvykem a ve skleníku také ještě jsou. Já zakonzervovávám před zimou různé domečky a posezeníčka, aby nevznikaly nějaké další škody. Z technických důvodů jsem musel odbourat část vyhlídkové věžičky a postavil jsem si z toho malý balkonovník. Zatím není potažený speciální folií pro foliovníky. Nic velkého, cca. 6,5 m3 na prodloužení doby po kterou budu moct venčit citroníky, než je zatáhnu z balkonu do pokoje, což je učiněná hrůza pro moje záda. Na zeleninu by se to taky dalo, ale to zatím neplánuju. TAk at se daří dál, dnes jsem ochutnal jablko z jedné jablůnky která poprvé zaplodila je to něco podzimního sladkého a hodně štavnatého, ale odrůdu neznám. Biegler
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika