Pěstování ozimé zeleniny



host - 61.163 (?)
23.10.2020 17:38

Dík za reakci. Taky jsem si myslel, že by to mohlo takto fungovat. Pokud budu mít zítra trochu času tak to udělám a přikryji to netkanou- ještě nevím jestli tou obyčejnou nebo tou silnější určenou k ochraně před mrazem. Včera jsem vysel pět řádků ozimého špenátu Olbrzym Zimowy a do tunelu dosadil ozimé saláty Humil a Apollo.

           Vladimír

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3239) - 172.158 (?), 17.8.2020 15:31

Nevíte někdo kde bych sehnal bližší informace o té bílé netkané textili? Něco jsem schopen vyzkoušet si a změřit sám, ale zajímala by mne třeba vodopropustnost, pevnost v tahu apod.Na intenetu je plno prodejců, ale informací o produktu minimálně.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3239) - 61.253 (?), 2.9.2020 18:17

Sazenicím květáků a ostatních košťálovin se v těch kelímcích rozdělených na čtyři samostatné díly překvapivě dobře daří. Jsou docela velké a mají většinou tři až čtyři listy. Chtělo by to je už vysadit na záhon, ale já nemám ještě žádný záhon na zahradě připravený a ještě nějaký čas nebudu mít a to je probém. Musím sazeničky přesadit jednotlivě do kelímků 200 ml, aby se nezastavil jejich růst. Ještě tak tři týdny budou muset vydržet na balkóně. Na zahradě je strašné mokro a tak počítám, že v pátek (pokud znovu nezaprší) bych mohl nějaký kousek zrýt a navozit tam kompost. Potřebuji na těch cca 60 sazenic košťáovin plus cibule a saláty tři záhony 1,2 x 5 m.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 60.27 (?), 4.9.2020 17:05

Košťáloviny jsem už přesadil a mají se k světu. Horší je to s těmi cibulemi. Nějak se jim u mne nedaří, musel jsem je dát na lodžii obrácenou na jihozápad. Snad jim to pomůžed. Zatím jsou to takové tenké kácející se pažitky. Možná ta semena měla být více zasypána?? S předpěstováním cibulí nemám zatím žádné zkušenosti.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3239) - 60.27 (?), 4.9.2020 17:17

Košťáloviny a cibule.

           Vladimír

Košťáloviny
Košťáloviny
Cibule
Cibule
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 61.129 (?), 27.9.2020 8:08

Košťáloviny už mám všechny na zahradě v záhonech. Cibule je zatím v kelímcích na parapetu na lodžii. Zdá se mně, že se to s ní trochu pohlo, většina cibulí už má tloušťku cca 3-4 cm. Jakmile se trochu oteplí a půda vyschne, tak úpůjdou na zahradu. Jen bych chtěl poznamenat, že těch padesát nebo šedesát cibulí (kdyby se to podařilo) nijak zásadně neovlivní naši potřebu nakupovat cibuli v obchodě. Pro mne je to v první řadě zábava a snaha něco si ověřit a dokázat.smiley

           Vladimír

Cibule |ugusta, Hiberna a Senshyu
Cibule |ugusta, Hiberna a Senshyu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3239) - 61.15 (?), 2.10.2020 12:13

Květáky už mám na zahradě. Mají se k světu. smiley

           Vladimír

PS.: Čtyři poslední sazenice vzadu je brokolice, která tam bude několik let a každý rok z ní bude nějaká úroda. Moc mne zajímá, jestli se to povede.

Záhon ozimých květáků
Záhon ozimých květáků
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 61.3 (?), 12.10.2020 11:43

Mám na zahradě takový malinký záhonek mrkví tlustých jako tužka a jsou hodně nahusto. Mám možnost to všechno vytrhat nebo to zakrýt netkanou a nechat to tam přes zimu co se s tím stane. Zajímá mne jestli jste někdo takto přezimovali sazenice mrkve a hlavně, jestli mám zkrátit její listy a nechat jen srdéčka. Za každý názor děkuji.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 91.196 (?), 12.10.2020 15:01

Vladimíre, já bych je probral přes jednu nebo dvě, mlaďounké mrkvičky přehnal přes kuchyň coby lahůdkucheeky, zbylým upravil fazónu alá ježek. Potom přikrývku z chvojí či netkanky a čekal do jara...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 61.163 (?), 23.10.2020 17:38

Dík za reakci. Taky jsem si myslel, že by to mohlo takto fungovat. Pokud budu mít zítra trochu času tak to udělám a přikryji to netkanou- ještě nevím jestli tou obyčejnou nebo tou silnější určenou k ochraně před mrazem. Včera jsem vysel pět řádků ozimého špenátu Olbrzym Zimowy a do tunelu dosadil ozimé saláty Humil a Apollo.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3239) - 60.100 (?), 27.10.2020 8:54

Včera jsem konečně zazimoval všechny ozimé zeleniny. Od leva mám záhon s květáky uprostřed a na krajích ozimé cibule (levá polovina zakryté netkanou 19 g/m2, pravá 50 g/m2). Vedle v tom vyšším tunelu jsou květáky a brokolice, dal jsem tam také metorologickou budku, druhá bude venku. V nižším tunelu mám kapustu Arkta a ozimé saláty Apollo a Humil. Úplně v pravo mám výsev špenátu zakrytý netkanou 19 g/m2.

           Vladimír

PS.:Teď musím jen počkat, co s tím udělá letošní zima. smiley

Zazimování
Zazimování
Květáky a cibule
Květáky a cibule
Vysoký tunel
Vysoký tunel
Kapusta a saláty
Kapusta a saláty
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika