Pěstování ozimé zeleniny



host - 61.129 (?)
27.9.2020 8:08

Košťáloviny už mám všechny na zahradě v záhonech. Cibule je zatím v kelímcích na parapetu na lodžii. Zdá se mně, že se to s ní trochu pohlo, většina cibulí už má tloušťku cca 3-4 cm. Jakmile se trochu oteplí a půda vyschne, tak úpůjdou na zahradu. Jen bych chtěl poznamenat, že těch padesát nebo šedesát cibulí (kdyby se to podařilo) nijak zásadně neovlivní naši potřebu nakupovat cibuli v obchodě. Pro mne je to v první řadě zábava a snaha něco si ověřit a dokázat.smiley

           Vladimír

Cibule |ugusta, Hiberna a Senshyu
Cibule |ugusta, Hiberna a Senshyu
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 172.158 (?), 17.8.2020 15:31

Nevíte někdo kde bych sehnal bližší informace o té bílé netkané textili? Něco jsem schopen vyzkoušet si a změřit sám, ale zajímala by mne třeba vodopropustnost, pevnost v tahu apod.Na intenetu je plno prodejců, ale informací o produktu minimálně.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 61.253 (?), 2.9.2020 18:17

Sazenicím květáků a ostatních košťálovin se v těch kelímcích rozdělených na čtyři samostatné díly překvapivě dobře daří. Jsou docela velké a mají většinou tři až čtyři listy. Chtělo by to je už vysadit na záhon, ale já nemám ještě žádný záhon na zahradě připravený a ještě nějaký čas nebudu mít a to je probém. Musím sazeničky přesadit jednotlivě do kelímků 200 ml, aby se nezastavil jejich růst. Ještě tak tři týdny budou muset vydržet na balkóně. Na zahradě je strašné mokro a tak počítám, že v pátek (pokud znovu nezaprší) bych mohl nějaký kousek zrýt a navozit tam kompost. Potřebuji na těch cca 60 sazenic košťáovin plus cibule a saláty tři záhony 1,2 x 5 m.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 60.27 (?), 4.9.2020 17:05

Košťáloviny jsem už přesadil a mají se k světu. Horší je to s těmi cibulemi. Nějak se jim u mne nedaří, musel jsem je dát na lodžii obrácenou na jihozápad. Snad jim to pomůžed. Zatím jsou to takové tenké kácející se pažitky. Možná ta semena měla být více zasypána?? S předpěstováním cibulí nemám zatím žádné zkušenosti.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 60.27 (?), 4.9.2020 17:17

Košťáloviny a cibule.

           Vladimír

Košťáloviny
Košťáloviny
Cibule
Cibule
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 61.129 (?), 27.9.2020 8:08

Košťáloviny už mám všechny na zahradě v záhonech. Cibule je zatím v kelímcích na parapetu na lodžii. Zdá se mně, že se to s ní trochu pohlo, většina cibulí už má tloušťku cca 3-4 cm. Jakmile se trochu oteplí a půda vyschne, tak úpůjdou na zahradu. Jen bych chtěl poznamenat, že těch padesát nebo šedesát cibulí (kdyby se to podařilo) nijak zásadně neovlivní naši potřebu nakupovat cibuli v obchodě. Pro mne je to v první řadě zábava a snaha něco si ověřit a dokázat.smiley

           Vladimír

Cibule |ugusta, Hiberna a Senshyu
Cibule |ugusta, Hiberna a Senshyu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 61.15 (?), 2.10.2020 12:13

Květáky už mám na zahradě. Mají se k světu. smiley

           Vladimír

PS.: Čtyři poslední sazenice vzadu je brokolice, která tam bude několik let a každý rok z ní bude nějaká úroda. Moc mne zajímá, jestli se to povede.

Záhon ozimých květáků
Záhon ozimých květáků
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 61.3 (?), 12.10.2020 11:43

Mám na zahradě takový malinký záhonek mrkví tlustých jako tužka a jsou hodně nahusto. Mám možnost to všechno vytrhat nebo to zakrýt netkanou a nechat to tam přes zimu co se s tím stane. Zajímá mne jestli jste někdo takto přezimovali sazenice mrkve a hlavně, jestli mám zkrátit její listy a nechat jen srdéčka. Za každý názor děkuji.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 91.196 (?), 12.10.2020 15:01

Vladimíre, já bych je probral přes jednu nebo dvě, mlaďounké mrkvičky přehnal přes kuchyň coby lahůdkucheeky, zbylým upravil fazónu alá ježek. Potom přikrývku z chvojí či netkanky a čekal do jara...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 61.163 (?), 23.10.2020 17:38

Dík za reakci. Taky jsem si myslel, že by to mohlo takto fungovat. Pokud budu mít zítra trochu času tak to udělám a přikryji to netkanou- ještě nevím jestli tou obyčejnou nebo tou silnější určenou k ochraně před mrazem. Včera jsem vysel pět řádků ozimého špenátu Olbrzym Zimowy a do tunelu dosadil ozimé saláty Humil a Apollo.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 60.100 (?), 27.10.2020 8:54

Včera jsem konečně zazimoval všechny ozimé zeleniny. Od leva mám záhon s květáky uprostřed a na krajích ozimé cibule (levá polovina zakryté netkanou 19 g/m2, pravá 50 g/m2). Vedle v tom vyšším tunelu jsou květáky a brokolice, dal jsem tam také metorologickou budku, druhá bude venku. V nižším tunelu mám kapustu Arkta a ozimé saláty Apollo a Humil. Úplně v pravo mám výsev špenátu zakrytý netkanou 19 g/m2.

           Vladimír

PS.:Teď musím jen počkat, co s tím udělá letošní zima. smiley

Zazimování
Zazimování
Květáky a cibule
Květáky a cibule
Vysoký tunel
Vysoký tunel
Kapusta a saláty
Kapusta a saláty
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika