Letní vypěstování sadby květáku



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
host - 60.105 (?) 
22.5.2021 9:50

Ještě mne zajímá, jak ten pyl přenést z jedné rostliny na druhou. Setřepat ho na nějakkou tmavou podložku a potom třeba štětečkem nanášet na jednotlivé pestíky květů? Nebo existuej něco jednoduššího?

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3241) - 63.96 (?), 27.5.2021 17:05

Ten projekt s pěstováním ozimých zelenin stále pokračuje. Podcenil jsem některé rostliny květáku Celebrity a dnes jsem ještě sklidil dvě menší hlavy. Asi je to pozdnější odrůda. Mohl jsem je ještě nechat dorůst (tu menší jistě), ale budou se hodit, syn totiž v Kauflandu koupil nějaký obalovaný květák a chce ho v sobotu smažit. Tak k tomu přidám tu svou trošku, uvidím co mně bude chutnat víc. Asi to co jsem si vypěstoval, tak už to bývá. Ponechané květáky vyhání květy, už jsem pár rozvitých viděl. Budu muset asi prodloužit tu ochrannou síť, aby se květy nepoškodily.  Opylení bude jednoduché, viděl jsem to na nějakém videu. Dnes jsem také sklidil dvě přezimované hlávky ledového salátu Ledano. Výborné křehké. Na sklizení čeká i kapusta Arkta, ale musím počkat, až se manželka uvolí mně ji uvařit. Mám to moc rád, ale moc často to nevaříme, je to poměrně drahé a já jsemnejvětší konzument. Jn několikfotek.

Semenaření
Semenaření
Kapusta Arkta
Kapusta Arkta
Květáky Celebrity
Květáky Celebrity
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3241) - 60.66 (?), 7.6.2021 16:13

Dnes jsem dělal včelky. Dal jsem se do opylování brokolice a květákiu Aalsmeer. Doufám, že se mně to povedlo.smiley

           Vladimír

Kvetoucí brokolice
Kvetoucí brokolice
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1750) - 168.103 (?), 7.6.2021 19:44

štětečkem? dělám to tak u paprik ve skleníku nebo u citroníku, když mi vykvete dřív, než ho přemístím ven. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 63.253 (?), 26.6.2021 17:47

Květáky mají stovky malých kvítků. Opylování je velmi jednoduché. Z jedné rostliny se utrhne kytice těch květů a tou se ošudlí květy na tom druhém květáku. Provedl jsem to i obráceně, takže teď už to vypadá, že budu mít plno semen. Jen nevím, jestli by nebylo lepší celé to květenství (už to vlastně nejsou květy ale takové malé lusky se semeny uvnitř) ustřihnout a zavěsit ho vzhůru nohama někde v boudě.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika