Výsevní pásky



host - 144.38 (?)
4.11.2018 0:13

Prosím vás, k čemu je to dobré? Ptal jste se takto, nikoli na to, v čem je to výhodnější. Naše zahrady v mnohém nejsou o efektivitě, ale o pocitu ze všeho, co kolem zahrady děláme. Počínaje třeba stáním u stojanu s osivem a konče spokojeným pohledem na právě zoraný kus pozemku, který jsme tímto připravili na další sezónu. A lepení semínek na pásek papíru je právě z tohoto soudku. Stanislaw

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 211.214 (?), 18.1.2011 9:31, zobrazeno: 22617x

Chystáme se na jarní sadbu a tak mě napadlo zkusit mrkev a petžel zaset pomocí výsevných pásků. Jejich cena je ovšem dost vysoká, sadíme velkou plochu a to by se nám dost nevyplatilo. Určitě to jde vyrobit i doma. Kdysi jsem viděla v televizi, jak si to lidi lepí vaječným bílkem na papír. Proto se ptám, jestli někdo zkusil a jak se zadařilo. Díky, Marcela

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
jacktenrek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (452) - 218.17 (?), 18.1.2011 10:03
možna by to šlo nalepit na papir lepidlem na papír (drago) nezkoušel jsem, ale tak o tom uvažuji hlavne u řepy salatové
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 180.2 (?), 18.1.2011 10:53

Dobrý den. Paní Marcelo, kdysi dávno jako kluk jsem to zkusil se semínkama ředkvičky. Lepil jsem to na tolaletní papír, který se snadno rozloží a jako lepidlo jsem použil kancelářskou klovatinu, která se vodou rozpouští. Fungovalo to bezvadně a docela jsem se u toho bavil. Ale už je to dávno, to jsem byl ještě kluk. Ať se daří. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 199.1 (?), 21.2.2011 21:29

Dobrý den, tímto způsobem si dělám výsevní pásky každý rok a vše roste velmi dobře. Používám toaletní papír nebo papírové utěrky které ještě rozdělím po vrstvách a potírám bílkem s vodou poté tam dám semínka do požadovaného rozestupu od sebe a přiložím druhou vrstvu papíru a přitlačím, suším v troubě na horkovzduch je to rychlejší pokud dělaté více pásků.Právě v tuto dobu dělám tímto způsobem mrkev, petržel,pastiňák, ředkvičky,ředkev, řepa,vodnice, tuřín.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 13.100 (?), 3.11.2018 19:03

Taky vyrabím výsevní pasky. Používám k tomu skartovacku papiru, narezu slepeny novinový papir na pasky siroke 7mm, delka zalezi na vasi libovuli.Na vrchni prikryti semen pouziji narezany tenky toaletni papir mezi dvemy papiry A4. Na lepeni mam mustr (se znackami sponu) a kancelarskym clips je pripevneny k dalším dvema vysevnim paskum a pak se jiz jede jako stroj pri pokladani semen.

K lepeni pouzivam klovatinu, rozlita do nejakeho lepsiho aplikatoru, postaci mala kapka na papir a sirkou namocenou do klovatiny prenasim semena zvlast ty drobnejsi, pak priklopim jemnym toaletnim papirem aby se semeno neuvolnilo. Pasky v troube nesusim, necham je na vzduchu vyschnout a balim je do papirovych pytliku s popisem. 

Vypada to slozite, ale je to spis zabava. Zatim se to plne osvedcilo na redkvicky, s mrkvi je problem, ze klicivost mrkve neni nijak vysoka a zustavaji mezery ve vysevu, budu muset vyzkouset hustejsi spon. Zatim mam v planu vyzkouset jeste cibuli secku a petrzel, jsem zvedvy s jakym vysledkem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Petr z H - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (690) - 161.200 (?), 3.11.2018 19:43

Prosím vás, k čemu je to dobré? Cena osiva je zanedbatelná, to nebude ten důvod. Snad kvůli protrhávání? Ale pracnost vytváření pásků mi přijde výrazně větší než protrhání, nemluvě o mezerách při špatném vyklíčení.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 144.38 (?), 3.11.2018 20:41

Třeba pro ten nádherný vnitřní pocit, že tu svoji zahradu máte opravdu rád? Letos jsem sázel určitě víc jak 1000 hlíz gladiol, ale všechny květy jsem rozdal. Vysel jsem pořádný kus mrkve i petržele, úroda nádherná a ani jednu jsem neochutnal, ale zase všechno rozdal. Ve fóliáku mám skoro 100 sazenic paprik. Tu úrodu jeden člověk nikdy nemůže sníst. Opět jsem to všechno rozdal. Jde prostě o to, že tohle zrovna dobře umíte a se zahradou jste kamarád. A to úplně stačí. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Petr z H - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (690) - 161.200 (?), 3.11.2018 22:07

Eh, teď si asi nerozumíme - s tím pěstováním a rozdáváním jsme na tom asi stejně. wink Ale proč bych lepením semínek měl zahradu více rád než při vysévání?

Mě zajímal důvod, v čem je výhodnější lepit semínka na pásky, když běžné vysetí a protrhání slabých rostlinek je mnohem efektivnější?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 144.38 (?), 4.11.2018 0:13

Prosím vás, k čemu je to dobré? Ptal jste se takto, nikoli na to, v čem je to výhodnější. Naše zahrady v mnohém nejsou o efektivitě, ale o pocitu ze všeho, co kolem zahrady děláme. Počínaje třeba stáním u stojanu s osivem a konče spokojeným pohledem na právě zoraný kus pozemku, který jsme tímto připravili na další sezónu. A lepení semínek na pásek papíru je právě z tohoto soudku. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z H - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (690) - 161.200 (?), 4.11.2018 7:21

Pouze slovíčkaření. Otázka je stále stejná, stejně jsem ale nedostal odpověď. Myslel jsem to čistě fakticky, třeba aby se člověk inspiroval, pokud to poskytne nějakou výhodu... nuž tak nic. Odpověď "spokojenost" není odpověď na tuto otázku - spokojený je člověk úplně stejně po obou způsobech výsevu a sklizni.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika