Reklamace semen



KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 96.86 (?)
26.5.2014 14:37

Mně nevzešly takoví nezmaři jako afrikány a cínie, a také papriky.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3   
alfonss - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (99) - 194.19 (?), 26.5.2014 8:31, zobrazeno: 19615x

Poslední dobou se stává mně i známým, že jim nevschází OPAKOVANĚ zelenina. Seji to opakovaně a nic. NEPAMATUJI že by dříve semena za 1Kč nevzešla!!! Dnes je to standard. Po zasetí sáček schovat i s účtenkou a reklamovat. Vrátí vám peníze. Neklíčovost semen je MASOVÁ záležitost. Lidi utratí za semena hodně peněz. A jde o to že dochází k opakovanému čekání na vzejití semen a pak dochází k prodlení, kdy už jsou semena zasetá pozdě a i když vzejdou je špatná sklizeň!!! Pokud možno kupovat semena u zahradníka a to ty které seje on sám. Kauflandy atp. vynechat!!!

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 96.86 (?), 26.5.2014 9:10

Já mám velmi špatné zkušenosti se SEMO. Letos podruhé. Takže už ne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 109.116 (?), 26.5.2014 9:38

Problém se špatnou klíčivostí nemusí být způsoben samotnými semeny, ale například špatným výsevním substrátem. Substrátů se v poslední době prodává značné množství od nejrůznějších dodavatelů a některé, hlavně ty podezřele levné, jsou pořádné šmejdy. Proto je vhodné si ověřit klíčivost semen bokem a nezávisle na mokré (buničité) vatě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 194.19 (?), 26.5.2014 12:03

Jedná se o běžný výsev na záhonek bez substrátu. Semena vysévat do rýh, uplácat a NEZALÉVAT!! Semeno nechat být až vzklíčí samo, jako obilí na poli. Když se zaleje, semeno vzklíčí a když se pak nezaleje, semeno zaschne. Píšu o samozřejmostech, jako opakování. Nová semena jsou na podmínky klíčení háklivější. Můžou zde být i vlivy nestandardního počasí. Opakuji-dříve co jsem zasel, to vzklíčilo a rostlo. Samozřejmě zaset ve vhodnou dobu, ne předčasně když je zem studená atp.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 26.5.2014 14:00

.. i přesto se Vám může stát, že semena nevyklíčí.

Koupil jsem pójek a zasil v správném termínu i správným způsobem. Protože nepotřebuji tolik rostlin, kolik je semínek v balení, zasil jsem 1/4 a nevzešla. Opakoval jsem tedy výsev v novém, pozdějším termínu a nic. Tak jsem udělal standardní zkoušku klíčivosti v truhlíku a vzešlo 1 semínko z 40ti. Bohužel, účtenku jsem dal tchýni (kvůli ostatním, dražším položkám).

Reklamací asi bylo hodně, protože prodejce už letos od dotyčného distrinutora semínka neměl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 26.5.2014 14:04

Kuky, od doby co SEMO zavedlo profi a hobby balení, tak hobby balení je asi to, co šlo dříve do odpadu. jinak si nedovedu vysvětlit klíčivost pod 25% nebo Stupické polní rané v balíčcích Start F1...

S.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
bred_ik - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (899) - 228.74 (?), 26.5.2014 14:18

Profi a hobby balení dělá SEMO už  asi 10 let.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 194.19 (?), 26.5.2014 14:50

Záruka výměna semen viz obrázek

zaruka
zaruka
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 96.86 (?), 26.5.2014 14:37

Mně nevzešly takoví nezmaři jako afrikány a cínie, a také papriky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 109.116 (?), 26.5.2014 14:46

Pokud toho nevzešlo vícero a dokonce plodin, které spolu úzce nesouvisejí (květiny - zelenina), je to podezřelé a hledal bych příčiny i jinde, než v semenech samotných a jejich zdroji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika