Celer 2



Zdeněk Dukát - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (70) - 62.215 (?)
25.1.2008 18:36

Já s Vámi plně souhlasím. Celer OK syrový, nastrouhaný + majolka + b. jogurt.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host, 2.10.2005 18:14, zobrazeno: 26987x
Urodili se mi pěkné velké tvrdé bulvy celeru, voní krásně ale nedají se syrové jíst, mají totiž velmi nepříjemnou nahořklou chuť. Ještě se mi to nestalo takže nevím co to způsobilo. Poradí mi někdo. Děkuji Schneider
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 1.83 (?), 29.10.2006 18:32
když jsme se dali do celeru,nejí se syrový.Nejlepší je nakrájet na plátky asi 1 cm silné,povařit ve slané vodě až změkne a zpracuje na řízky ve dvojím obalu.Senzace!Kromě jiných předností a obsahu vitamínů podporuje činnost prostaty a záležitostí s ní spojených.JABR
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 29.5.2007 18:57

Celer je jisté uromimetikum (močopudný), ale afrodisiakální vlastnosti mu přisuzované nejsou tak efektivní, jak bychom si přáli :-(
   Chuť syrového celeru někomu nemusí být příjemná, ale hořký by být neměl. Nejspíš špatné složení půdy v kombinaci s náchylnou odrůdou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 204.208 (?), 22.6.2007 1:30
Celer má léčivé schopnosti, jak je výše uvedeno, ale jen v syrovém stavu. Tepelnou úpravou se účinky hodně snižují. Já dělám ze syrového nastrouhaného celeru výbornou pomazánku na chlebíčky. Musí se ale hned po nastrouhání pokapat citronem, který zabrání zhnědnutí a potlačí případnou hořkost a přidat trochu cukru a majolky. Celer má rád hodně moc vody - domnívám se, že zhořknul, protože byl málo zaléván.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Zdeněk Dukát - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (70) - 62.215 (?), 25.1.2008 18:36

Já s Vámi plně souhlasím. Celer OK syrový, nastrouhaný + majolka + b. jogurt.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Ivettt111 - (16) - 52.207 (?), 17.7.2008 15:49

Já se zeptám-kdy sklízet celer-zasadila jsem ho v květnu (poprvé)a již má pěknou korunu, ale nevím zda je dole už hotový-bude mírně vidět na povrchu? já ho pěstuji jen kvůli listu-přítel ji jedině list-miluje ho jen tak anebo ho přídávám nadrobno nakrájený do mlétého hovězízo, cibule,sůl, pepř a hned na placatou špízovou jehlu a na ohni-to je lahoda-opečené rajčátko k tomu jééééééééé:))) doporučuji.Ráda bych co nejvíce hustou korunu jak mají v obchodech, ale mám zatím tak polovinu-nehnojila jsem-může to být tím? zajímalo by mě kolikrát za sezonu sklízíte celer-je to tak sníte nasadíte nový a zase roste?nebo jen 1x za sezonu(venku).děkuji za rady a omluva Všem jsem začátečníček:)))

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 85.27 (?), 17.7.2008 16:19

V tom případě raději pěstujte celer naťový - má mnohem hustší i chutnější listy - třeba odrůdu Jemný. 
Nebo řapíkatý celer - odrůda Nugát či Nuget nebo nějak tak.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 17.7.2008 22:43

Letos jsem kromě bulvového celeru zasadila i řapíkatý. Mohu jen doporučit! Je výborný - řapíky v syrovém stavu přidávám do zeleninových salátů i do pomazánek a nemá to chybu.  Nať jsem přidala i do polévky.  Zdravím - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 52.207 (?), 19.7.2008 1:47

Děkuji, takže řapíkatý-ještě mě zajímá nikdo neodpověděl kolikrát za sezonu sklidíte celer?jak dlouho trvá než naroste 1 hlavinka a poní stihnete ještě další nebo ne? mě to příjde, že než to naroste tak jak má, tak bude asi po létě.Možná protože jsem neměla pohnojeno?děkuji.Nebo žebych ještě ted nasadila řapíkatý doroste?také ho miluji v salátu a ve Všem:))

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 19.7.2008 10:40

Bulvový i řapíkatý celer seji již v únoru a dvakrát ho přepikýrovávám. V květnu ho vysazuji do kvalitní kompostem obohacené půdy. Hodně ho zalévám, protože má rád hodně vody.  Během růstu (asi tak v červnu) mu ještě přidávám kompost. Oba celery začínám sklízet tak v červenci - průběžně probírám a sklízím ty největší.  Celer roste velmi pomalu, takže Vám nyní již ze semínek nestačí vyrůst.  Lépe je zasadit ho víc, můžete pak sklízet celé léto (i když v menší velikosti) a na podzim, než přijdou první noční mrazíky dosklidit zbytek.  Zdravím - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika