Podivné chování kočky



host - 220.182 (?)
12.1.2013 23:37

Rozhodně bych ho utratit nenechala, to už je poslední řešení!! Možná něco vyšetřením zjistí... Jedna fenka, co ji léta nosím piškoty přes plot, vždycky byla hodná. Pak mě zničehonic kousla a během dalších dvou dnů i svou paní, na její dceru vrčela a cenila zuby, byla podrážděná - bezdůvodně... Vet zjistil, že měla zatržený dráp - - po 14ti dnech už byla normální...

Nemohl se třeba vyplašit na Silvestra? I když to už nějaká doba je. Ale jestli neútočí na vás, takže vám nebezpečí nehrozí, určitě bych ho zatím nechala naživu. A jestli vet nezjistí nějaké poranění nebo vnitřní onemocnění, poprosila bych ho spíš, jestli by nedal nějaké léky na zklidnění. Nebo zkusit třeba meduňkový čaj, jestli by ho pil... Anebo zkusit ještě jiného veterináře, jestli by neporadil.

Víte, kdysi jsem měla kocoura... Sežral kus umělého lýka z převázané bonboniéry a někde mu to v žaludku zůstalo, přestal žrát a ve stolici měl krev. Veterinář mu dal výživu a inj.antibiotika, že by to mělo pomoci. Po 4.injekci dostal doma šílené křeče, svíjel se brečel a chtěl ode mne pomoc. Tak jsem s ním jela na veterinu. Doktor zkonstatoval, že léčba nezabrala a že ho tedy uspí. Já řvala jak bulík. Natahoval přípravek do stříkačky, když tam přišel druhý lékař a ptal se, co je. Když jsem mu objasnila situaci, řekl, že by možná ještě šlo zkusit dát streptomycin vnitřně, že to zkoušel někde v Africe. Dostala jsem ampulku, že mám tři dny kocourovi dát po lžičce. Druhý den, po 1.lžičce, z něj um.lýko vyšlo, začal žrát a byl se mnou ještě dalších sedm let. Kdyby byl ten doktor přišel o minutu později, tak už kocour nebyl.

Proto zkusit vše, co se zkusit dá - a s uspáním nespěchat. Držím palce!        Lída

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3,  4,  5   
micuko - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (712) - 252.24 (?), 11.1.2013 20:12, zobrazeno: 108089x

Dobrý den prosím o radu, náš šestiletý, kastrovaný kocour se začal chovat podivně, syčí,vrčí, vříská jako když se perou kočky, uši má stažené a mrská ocasem.Neútočí na nás ani na psa, ale jako by na imaginárního nepřítele.Opakuje se to v průběhu dne i noci v různých intervalech.Netušíte někdo co se to děje?

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 220.182 (?), 11.1.2013 22:17

Napadlo mne, jestli ho něco nebolí, od čeho si nemůže pomoct, tak jsem mrkla na net a tam píší, že bezdůvodnou agresi kocourů vůči čemukoliv může způsobovat buď již uvedené nějaké zranění nebo i vnitřní onemocnění např.ledvin a doporučují návštěvu u veterináře.    Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 252.24 (?), 12.1.2013 11:20

Lído moc děkuji, asi to bude něco takového, já to prvně spojovala s rachejtlama, začalo to před vánoci, myslela jsem si že se nachmýtl někam kde by zrovna neměl být.Bylo to sem tam, zavrčel zasyčel a zas byl klid, ale je to stle častější.Často k nám jezdí dcera s roční vnučkou a ta "šiši"miluje a on ji a já mám obavu aby na ni nezaútočil, i když jsou to mazlíci, zuby a drápy jsou nebezpečné zbraně.Co nejdřív zajedeme k veterináři.Díky moc za Vaši reakci, já se s něčím podobným u koček ještě nesetkala.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 252.24 (?), 12.1.2013 22:01

Lído jsem tady zas, kontaktovala jsem veterináře a vypadá to, že kocour měl nějaký hodně nepříjemný zážitek a prostě hlava mu to nebere.Samozřejmě je to jen jeho odhad po telefonu, prý se s tímto setkal u psů, ale u kočky ještě ne.Domluvili jsme se na pondělí, jako pomoc nabídl uvést kocoura do narkozy tak na tři hodiny a snad na to zapomene, ale hned jsem byla upozorněna že to pravděpodobně nevyjde a bude se muset nechat utratit.Je mi hrozně...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 220.182 (?), 12.1.2013 23:37

Rozhodně bych ho utratit nenechala, to už je poslední řešení!! Možná něco vyšetřením zjistí... Jedna fenka, co ji léta nosím piškoty přes plot, vždycky byla hodná. Pak mě zničehonic kousla a během dalších dvou dnů i svou paní, na její dceru vrčela a cenila zuby, byla podrážděná - bezdůvodně... Vet zjistil, že měla zatržený dráp - - po 14ti dnech už byla normální...

Nemohl se třeba vyplašit na Silvestra? I když to už nějaká doba je. Ale jestli neútočí na vás, takže vám nebezpečí nehrozí, určitě bych ho zatím nechala naživu. A jestli vet nezjistí nějaké poranění nebo vnitřní onemocnění, poprosila bych ho spíš, jestli by nedal nějaké léky na zklidnění. Nebo zkusit třeba meduňkový čaj, jestli by ho pil... Anebo zkusit ještě jiného veterináře, jestli by neporadil.

Víte, kdysi jsem měla kocoura... Sežral kus umělého lýka z převázané bonboniéry a někde mu to v žaludku zůstalo, přestal žrát a ve stolici měl krev. Veterinář mu dal výživu a inj.antibiotika, že by to mělo pomoci. Po 4.injekci dostal doma šílené křeče, svíjel se brečel a chtěl ode mne pomoc. Tak jsem s ním jela na veterinu. Doktor zkonstatoval, že léčba nezabrala a že ho tedy uspí. Já řvala jak bulík. Natahoval přípravek do stříkačky, když tam přišel druhý lékař a ptal se, co je. Když jsem mu objasnila situaci, řekl, že by možná ještě šlo zkusit dát streptomycin vnitřně, že to zkoušel někde v Africe. Dostala jsem ampulku, že mám tři dny kocourovi dát po lžičce. Druhý den, po 1.lžičce, z něj um.lýko vyšlo, začal žrát a byl se mnou ještě dalších sedm let. Kdyby byl ten doktor přišel o minutu později, tak už kocour nebyl.

Proto zkusit vše, co se zkusit dá - a s uspáním nespěchat. Držím palce!        Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 220.182 (?), 12.1.2013 23:40

Omlou vám se, předtím jsem ten váš ranní příspěvek přehlédla, proto jsem psala o Silvestru...

A nebolí ho třeba zuby? To bývají protivní i lidé...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 220.182 (?), 12.1.2013 23:52

Ještě jsem na netu našla tohle:

Pokud se kočka cítí bezpečne ve svém prostředí, otírá si hlavu o nábytek, rohy zdí, nebo okraje záclon a zanechává zde látky nazývané „obličejové feromony“. Tyto feromony jí poskytují pocit spokojenosti a pohodlí bez jakéhokoliv stresu. Pokud nastanou změny v prostředí, ve kterém kočka žije (např. návštěva veterináře, návrat z nemocnice, přestěhování se, změna nábytku, cizí lidé) a nebo pokud je kočka vystrašená, může se vyvinout stav neklidu a strachu. Tento stav je provázen změnami chování, jako jsou např. značkování močí, škrábání, ztráta apetitu, odmítaní her a aktivit apod. V těchto prřípadech může být Feliway difuzér bezpečne použit k návratu přirozené rovnováhy kočky.

Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Jarda Slatinany - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (275) - 209.88 (?), 13.1.2013 16:11

Kastrované kočky i kocouři by měli mít jinou stravu, než nekastrovaní. Mívají pak problémy s kamínky, nebo pískem v ledvinách, nebo něco podobného myslím. Jedna moje známá musela chodit s kocourem na cévkování. Sám se nevyčůral, chudák.
Ten kocour asi není prostě v pohodě. Něco ho trápí.
Odčervujete pravidelně? Nedávejte mu nic z mlíka, hlavně ne jogurt! Na detox i léčbu prubněte MMS.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 252.24 (?), 13.1.2013 17:00

Zdravím, kocour mléko dostával jen jako mimi, mám ho od jeho asi 14 dní.Od té doby už ne a ani žádné mléčné výrobky.Odčervený je, mám doma ještě psa a tak to beru pokaždé jedním vrzem.Už se těším na pondělí, až mi veterinář řekne co a jak a ať už to dopadne jakkoliv, už jsem z toho taky pěkně vystresovaná.Kocour se chová normálně jako vždy, až na ty výpady.Prošahávala jsem mu několikrát břicho, žádná reakce, od počátku problému ze své skoro sedmikilové váhy neztratil nic, potravu přijímá a i ven to jde, srst v pořádku, opečovává ji, uši,oči nos, konečník čistý, mazlí se chodí domů spát do křesla či psovi do pelíšku,.Na různé změny, návštěvy nikdy tímto způsobem nereagoval, vždy si všechny přišel prohlédnout a když se mu to nezdálo odkráčel chrnět na půdu, to dělá stále, tak že když se na něj podíváte vidíte krásnýho zdravýho kocoura.Ještě trochu nastíním jeho stavy, spí,pak vstane chvíli sedí zavrčí a zaútočí na ocásek, někdy se nechá odreagovat zapísknutím zavoláním, ale pak se rozjede a je vidět že by i zůtočil a to už nepomůže nic, až se zklidní je to zas ten starý dobrý kočičák.Problém je v tom že se to stupňuje a je to čím dál častější.Je mi jasné že to tady nevyřešíme, ale aspoň si můžu o tom s někým poklábosit, to podstatné se dozvím zítra.Hezký večer.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 220.182 (?), 13.1.2013 17:11

To ale opravdu vypadá spíš na nějakou bolest, co chce zahnat...   Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika