Zúžený kmínek semenáče sekvoje



Tom28 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (117) - 25.232 (?) 
5.6.2018 19:07, zobrazeno: 2872x
Ahoj mám dotaz ohledně zúženého kmínku u jednoho semenáče sekvoje. Nevíte co to může způsobit...?


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 2.74 (?), 5.6.2018 19:14

Pravdepodobne uhynie.Povedal by som ze mal vela vody.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Tom28 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (117) - 46.144 (?), 5.6.2018 21:48
Hmmm. To bych nerad. Piplam se s tím jak s děckem. Navíc je to v kelímku po jogurtu a dole jsou díry aby přebytek vody mohl odtéct... Takže půda mohla být více mokrá ale ne přelitá...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Tom28 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (117) - 46.144 (?), 5.6.2018 21:52
Nevím jestli je to dostatečně vidět ale na druhé fotce je vidět že v hlíně je kmínek zase pěkný červený. Je prostě zúžen v jednom místě... Kdyby uhnival byl by pod hlínou celý špatný ne? Nebo to takto začíná?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 142.128 (?), 5.6.2018 23:40

Moc bych nad tím nepřemýšlel, jestli epikotyl a hypokotyl jsou různě tlusté a nasypal bych nad substrát drenážní vrstvu z křemičitého písku nebo prosáté antuky. V tomto místě vlásečnicové kořínky neporostou tak je potřeba pouze vzdušný substrát poskytující oporu.

SfK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Tom28 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (117) - 14.185 (?), 21.6.2018 9:35
Tak zmíněné poškození jsem našel i na jiném místě smenaci borovice. Trochu jsem hledal po netu a četl jsem o cirkulární nekróze kořenového krčku. Vzniká z důsledku přehřáté půdy. Myslíte že by to mohl být můj problém? Měl jsem je do dneška dá se říci na celodenním slunci v malých kontejnerech, takže by přehřátí mohli odpovídat... Díky Jinak ta první sekvoj stále žije ale postupně celá zčervenala a zůstaly lehce zelené jen nejmladší přírůstky...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Petr z H - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (690) - 112.187 (?), 21.6.2018 9:48

Nemohl. Přehřátím půdy ne. Děje se mi to stejné, na semenáčích borovic a pinií. Vždy dojde v místě krčku k zúžení a nakonec i k uhnití. Není to ani teplem, ani vlhkostí. Dělal jsem mnoho pokusů, v květináčích i ve volné půdě, se zálivkou i se zálivkou minimální. Vždy většina rostlinek nakonec padla, přežila jen menší část. Na důvod jsem dosud nepřišel. Snad nevhodné bakterie/houby v půdě? Řešením by možná byla sterilizace substrátu vysokou teplotou? To jsem ještě nezkoušel.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika