Thuja & Chamaecyparis z hobbymarketu



host - 178.175 (?)
9.2.2009 23:09

Ten cypřišek je určitě namodralý

Jde o chamaecyparis lawsoniana fastigiata glauca

Někdy má tendenci prosychat - halvně zevnitř, oschlý vnitřek nedorůstá, a co se týče thuje západní - tak seřezávat po měkký vrchol (ohebný kmen), seříznutí do dřeva - špatně regeneruje.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 62.154 (?), 8.2.2009 19:22, zobrazeno: 15035x

Mel bych otazku k jehlicnanum do zivych plotu z hobbymarketu (Baumax, Hornbach,...). Konkretne v Baumaxu prodavaji rostlinku "Thuja Chamaecyparis" :-). Zamestnanci sami nevi jak to je, kazdopadne jedna se o Thuja Occ. 'Brabant' a nejaky Chamaecyparis. Je mi schopen nekdo rici co za cyprisek to je? Urcite prodavaji alespon 2 velmi podobne kultivary, kdyztak muzu nekam dat fotku.

Pred 2 lety jsem na zimu koupil asi 20x cyprisek, 5x thuja - vse se mi krasne ujalo, i kdyz oboji pres zimu trosku usychaly jak jsem nestihal zalevat. Na jare jsem dokoupil jeste dalsich cca 50, z cehoz se mi vsechny Thuje ujaly bez nejmensich problemu, nicmene cyprisky odchazely (hnedly). Vzhledem k tomu, ze odesly nahodne kusy v rade, necekal bych nejakou svoji chybu, ale spis nekvalitu korenoveho balu.

Otazky: Za jak dlouho si vytvori Thuja a Cyprisek o vysce cca 1m plnohodnotny korenovy system?

Da se nejak rozumne predchazet jejich zasychani? Zaleval jsem myslim dost (a navic jsou v zakrytu - ve stinu, uspesne tam mnozim rizky ruzne rostliny).

Od kdy doporucujete zacit hnojit? Rad bych, aby co nejrychleji narostly do vysky 2m.

Je lepsi sazet na podzim spis nez na jare? Zimni cyprise jsou ve skvele kondici, ty jarni jsou takovi chcipacci.

Na jakou minimalni tloustku ziveho plotu si mohu dovolit sestrihat Brabanta abych mu neublizil?  Mam to vysazene u pojezdu brany, kde neni moc prostoru.

Diky,

Martin

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 178.175 (?), 9.2.2009 23:09

Ten cypřišek je určitě namodralý

Jde o chamaecyparis lawsoniana fastigiata glauca

Někdy má tendenci prosychat - halvně zevnitř, oschlý vnitřek nedorůstá, a co se týče thuje západní - tak seřezávat po měkký vrchol (ohebný kmen), seříznutí do dřeva - špatně regeneruje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 62.154 (?), 11.3.2009 19:32

Zjistoval jsem vice, a zrejme se jedna o Chamaecyparis Lawsoinana Clumnaris, nikoliv 'Fastigiata Glauca'.

Mohu se samozrejme ale plest :)

Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
123jana - (12) - 162.162 (?), 24.3.2009 9:15

cypristeky vyzeraju nejako takto?

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 62.154 (?), 25.3.2009 2:43

Ne, jsou mnohem zelenejsi (temna zelena, na fotce vidim spis slutozelenou). A ty moje i zdravejsi :-), vzdyt' jeden z nich je uplne rezavy...

Nicmene doplnim otazku, v Lidlu maji aktualne 'konifery mix', jedno je (dle meho laickeho nazoru) zluto-zelena thuje, dale tam je nejaky jalovec a nakonec zrejme cyprisek. Tusite nekdo presnejsi informaci?

Podle korenu a velikosti bych tipoval, ze to je pestovane ze semen a brutalne upravovane aby to melo hezky vzhled (rostlinky zrejme maji orezane nevzhledne casti).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 54.77 (?), 20.4.2009 8:55

My sme kupovali cyprušteky /chamaecyparis/ v Baumaxe minulý rok v počte 30ks na jar nám ich pomalypolovica vysychala, tak sme na jeseń dokúpili ďalších 15 kusov a už vysychajú všetky. Keď sme sa v záhradníctvach pytali čím to môže byť tak povedali, že sú umelo vyhnaté v skleníkoch a potom sa ťažko prispôsobujú. Za málo peňazí málo muziky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 62.154 (?), 20.4.2009 21:51

Z podzimni vysadby mi neodesel zadny, z jarni mozna 1/2... ale jsou nekvalitni, to je pravda.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Zahradník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (509) - 48.26 (?), 20.4.2009 22:02

Začít hnojit se má kolem 2 roku na cílovém stanovišti, kdyby jste ji začali hnojit hned, zhýčkali by jste ji a pak by mohla vymznout, je potřeba, aby si rostlinka zvykla na cílové stanoviště a pak teprve začít hnojit.Láďa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika